درخشش شبکه آفتاب در بیست و دومین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها
درخشش شبکه آفتاب در بیست و دومین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی...
درخشش شبکه آفتاب در بیست و دومین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها
برنامه سازان و هنرمندان شبکه آفتاب براساس اعلام هیات داوران کمیسیون های پژوهش، شعر و موسیقی، خبر، سیما، صدا و فضای مجازی بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی در استان خراسان شمالی(بجنورد)، موفق به کسب چندین رتبه...
موج جوانی صدای شبکه آفتاب
موج جوانی صدای شبکه آفتاب
موج جوانی صدای شبکه آفتاب
«موج جوانی» عنوان برنامه ای رادیویی است با موضوع گذراندن اوقات فراغت جوانان در تابستان که از صدای شبکه آفتاب تقدیم شنوندگان رسانه استانی میگردد. به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، برنامه «موج جوانی » با موضوع گذراندن اوقات...
درخشش خبرنگار شبکه آفتاب
درخشش خبرنگار شبکه آفتاب
درخشش خبرنگار شبکه آفتاب
به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، در آئین نکوداشت روز خبرنگار با حضور مدیران ارشد و اصحاب رسانه ملّی، براساس نتیجه ارزیابی معاونت سیاسی سازمان از مراکز استانی، سرکار خانم زهرا نوری، خبرنگار تلاشگر معاونت خبر مرکز مرکزی (شبکه...

آشنايي با صدا و سيماي استان مركزي

 

 

درباره تاريخچه شكل گيري صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران – استـان مرکـزی، بايد گفت اين مركز در تاريخ 15 اسفندماه سال 1359، فعاليت خود را آغاز نمود.

با افتتاح حوزه و كانون بسيج در اين مكان، دفتر صدا و سيماي استان مركزي نيز در اين ساختمان واقع در شهر صنعتي – كانون بسيج – كار خود را شروع كرد.

در سال 1361 عللي منجر به تعطيلي راديو شد كه فعاليتش در قالب دفتر خبري ادامه پيدا كرد و تعداد معدودي از كاركنان و پـــرسنل فعاليت خود را در دفتر خبري ادامه دادند تا اينكه در تاريخ 26 خرداد ماه سال 1365 فعاليت رسمي مركز با نصب و بهره برداري از فرستنده 1 كيلو واتي راديویي با پخش برنامه هاي خبري آغاز شد.

بدین ترتیب صدا و سيماي مركز اراك با دو فرستنده راديوئي يك كيلو وات نوع گيتس فعالیتش را آغاز كرد. اين فرستنده، شهر اراك و بخشهاي محدودي از مناطق حومه آن را پوشش مي داد و در سال 69 يك دستگاه فرستنده ده كيلو وات گيتس جايگزين شد و مناطق اطراف اراك و شهرهای فرمهین و آشتیان، تحت پوشش قرار گرفتند. در سال 1373 ایستگاه جدید رادیویی شهید چمران واقع در 18کیلو متری جاده اراک به تهران روبروی روستای مالک آباد در زمینی به وسعت 10 هکتار احداث و راه اندازی شد. در این ایستگاه یک دستگاه فرستنده 100 کیلوواتی به عنوان فرستنده اصلی و یک فرستنده 25 کیلووات به عنوان فرستنده رزرو کار پخش شبکه استانی صدا را به عهده دارند. زمان پخش برنامه از این ایستگاه 24 ساعته است که از  اذان صبح تا خبر ساعت 20 صدای استان و از این ساعت تا قبل از اذان صبح روز بعد شبکه سراسری صدا را پخش می کند.

با راه اندازی فرستنده ده کیلو وات در سال 1369 تعداد مناطق تحت پوشش به 65 درصد افزایش یافت.

در بهمن ماه سال 76 با افتتاح ساختمان سيما و با بهره گيري از دو استوديوي توليد و پخش، روزهاي جمعه هر هفته به مدت 5 ساعت برنامه توليدي، خبر و تأميني پخش مي شد و در مهر ماه سال 82 مصادف با مبعث پيامبر (ص) شبكه استاني سيما (شبكه آفتاب) به عنوان بيستمين شبكه استاني كشور با 7 ساعت و 15 دقيقه پخش روزانه كار خود را آغاز كرد.

پخش سیمای شبکه آفتاب در تاریخ یکم مرداد ماه سال 1396 ، بیست و چهار ساعت شد و در قالب یک شبکه 24 ساعته استانی، به فعالیت خود ادامه می دهد.

 

 

روابط عمومی:

تلفن گویا:  162, تلفن:33432161

پيامك: 30000863

ارتباط با سیـما:

پيامك: 30000862                 تلفن: 34130002

ارتباط با صـدا:

پيامك: 30000861                  تلفن: 34132112

ارتباط با خبـر:

پيامگیر صوتی: 33432100        تلفن: 34132323

کانال سروش خبرگزاری: sapp.ir/markaziirib

 

فضـای مجـازی مرکـز

ارتباط با سايـت : 

تلفن: 33432167

ایمیل: aftab[at]markazi.irib.ir

کانال سروش شبکه آفتاب: sapp.ir/shabakehAftab

کانال سروش آفتاب انقلاب sapp.ir/Aftabeenghelab

کانال سروش خبرگزاری شبکه آفتابsapp.ir/markaziirib

 

آدرس مرکـز:

اراک بلوار منابع طبیعی -صدا و سیمای استان مرکزی-صندوق پستی 444

تلفنخانه مرکز: 33432000