رونمایی از محصولات دانش بنیان حوزه کشاورزی در زرندیه

 

با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و استاندار مرکزی از پنج محصول دو شرکت دانش بنیان در مأمونیه رونمایی شد.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز اراک؛ در مراسمی با حضور معاون وزیر جهادکشاورزی، استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان انجام شد از ۵ محصول دانش بنیان حوزه کود و سموم در بزرگترین کارخانه تولید کود و سموم بخش خصوصی کشور در شهرک صنعتی زرندیه رونمایی شد.

این کارخانه تولید کود و سموم کشاورزی، بزرگترین کارخانه بخش خصوصی از نوع خود در کشور است که در زرندیه مستقر شده و با محصولات متنوع، تولید کننده انواع کود‌های ریزمغذی به صورت پودری و مایع است و در وسعت ۵۰ هزار متر مربعی و در دو بخش تولید سموم و کود‌ها به بهره‌برداری رسیده است.


این کارخانه از ظرفیت تولید ۱۵ میلیون لیتر انواع سموم کشاورزی و ۶۵ هزار تن کود در سال برخوردار است، اما در حال حاضر سالانه حدودا هفت میلیون تن انواع کود مایع و پودری و گرانول و نیز بالغ بر هفت میلیون لیتر/ کیلو انواع آفت‌کش‌ها را تولید می‌کند.


محصولات دانش بنیان این شرکت شامل انواع آفت کش‌ها و کودهاست که با دانش نوین و برای اولین بار در ایران تولید می‌شوند و نیاز در بخش عمده‌ای از واردات نهاده‌های کشور شامل انواع کود، آفت کش ها و ... را برطرف می‌کندکه افزایش عملکرد در واحد سطح و رفع موانع تولید جهت افزایش بهره وری بیشتر در بخش کشاورزی را به همراه دارند.


محصولات رونمایی شده در این کارخانه با بالاترین استاندارد طراحی و راه‌اندازی شده و از حیث کیفیت کاملا قابلیت صادراتی خواهد داشت و در صورت صادرات حداقل ظرفیت صادرات، در شروع کار سالیانه ۲۰ میلیون دلار برای کشور ارزآوری خواهد داشت.


در حال حاضر برای ۱۵۰ نفر بطور مستقیم و ۴۵۰ نفر غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است و تاکنون بالغ بر چهار هزار میلیارد تومان در این واحد تولیدی سرمایه گذاری شده است.

 

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی و استاندار مرکزی در بدو ورود به شهرستان زرندیه از شرکت تولید کننده انواع کابل‌های خانگی و صنعتی بازدید و در ادامه از محصولات شرکت تولیدی آرمان سبز آدینه در شهرک صنعتی مأمونیه رونمایی کردند.

 

 


دانلود