سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

برنامه ی شوخیز - نمایش محتوای صدا

 

 

برنامه ی شوخیز

Loading the player...

برنامه ادبی "شوخیز" با هدف ارتقاء سطح ادبی مخاطبان هر شب در 6 باکس در هفته در ساعت 22 به مدت 50 دقیقه از صدای شبکه آفتاب پخش می شود.

این برنامه که در ساختار ترکیبی ساده با هدف تفریحی سرگرمی برای مخاطبان شبکه آفتاب ، موضوعات اجتماعی و فرهنگی را دنبال می کند ، بصورت زنده اجرا می شود و سعی می کند با محوریت قرار دادن فرهنگ وادب غنی استان و کشور و در بستر شعر و ادبیات ، فضایی صمیمانه و دوستانه برای مخاطب بوجود آورد

برنامه شبانه "شوخيز" تلاش مي كند تا با حضور استادان دانشگاه و فرهيختگان استان ، افزايش علاقمندي به كتابخواني، استفاده بهينه از اوقات فراغت، امكان انجام همزمان كارها براي مخاطبان راديو، ايجاد علاقه به شعر و ادبيات را در بين مخاطبان ، محقق كند .

این برنامه رویکرد موضوعی دارد و بیشتر ادبی، عرفانی، فرهنگی است. توجه به آداب و رسوم مشترک بین اقوام مختلف و آداب و رسوم بومی استان، توجه به مفاخر و مشاهیر استانی و معرفی شخصیتهای استان (هنرمندان و .. ) و توجه به بزرگان فرهنگی، دینی، شهداء و توجه به باورهای مشترک (ملی، مذهبی ، اعتقادی) استان از دیگر موضوعاتی که در برنامه گنجانده می شود

پخش موسيقي (با تاكيد بر موسيقي سنتي، محلي و نواحي استان) حكايت (با موضوع متون كهن)، دعوت از كارشناس ادبي، ارتباط با مخاطبان ، شاعران استانی، معرفي مفاخر و مشاهير استاني و ... از بخش هاي برنامه زنده شوخیز می باشد.

تاریخ تولید: 1396

تهیه کننده: احمد طاهری - قائزه امینی

مجری: جواد ماستری فراهانی

صدابردار: محرم باقری

نویسنده: فائزه امینیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام زنده باشید توجه به ادبیات غنی ایران کهن از... زهره ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ ۱۲:۱۹
خسته نباشید لطفا از ترانه های بومی استان مرکزی هم... محمد ۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۵:۳۶

زهره
سلام زنده باشید توجه به ادبیات غنی ایران کهن از ملزومات است .متاسفانه این روزا کمتر در برنامه ها به موضوع ارتقا سطح ادبی جامعه پرداخته میشود.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ ۱۲:۱۹
محمد
خسته نباشید
لطفا از ترانه های بومی استان مرکزی هم در این برنامه استفاده کنید
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۵:۳۶