جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

عزداران حسینی استان مرکزی 479 واحد خون اهدا کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

عزداران حسینی استان مرکزی 479 واحد خون اهدا کردند

عزداران حسینی استان مرکزی 479 واحد خون اهدا کردند

عزداران حسینی استان مرکزی 479 واحد خون اهدا کردند

 مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: عزاداران حسینی در ایام تاسوعا و عاشورا با مشارکت در طرح نذر خون، 479 واحد خون اهدا کردند.

دکتر فاطمه السادات مهدویانی  افزود: 562 نفر از ساعت 8 صبح تا 20 شب روزهای گذشته به سه پایگاه انتقال خون در اراک و ساوه مراجعه کردند.
وی اظهار کرد: از این تعداد مراجعه کننده 235 مستمر، 145 نفر باسابقه، 97 نفر بار اول و 23 نفر نیز بانوان بودند.
مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی از تمام مراجعه کنندگان و عزاداران با هر گروه خونی، خونگیری انجام شد.
دکتر مهدویانی افزود: این میزان اهدای خون نسبت به تاسوعا و عاشورای سال گذشته تغییر محسوسی نداشته است.
وی بیان کرد: نیاز به اهدای خون و فرآورده های خونی همیشگی است بنابراین ساماندهی مراجعه کنندگان در ماه های محرم و صفر به اهدای خون کمک شایانی می کند.
مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: مشارکت در طرح نذر خون تنها به 2 روز عاشورا و تاسوعا محدود نیست و پایگاه های انتقال خون در سراسر استان؛ برای خونگیری از هموطنان آماده هستند.
دکتر مهدویانی افزود: خون های اهدایی پس از انجام آزمایش های غربالگری، گروه بندی و به صورت خون کامل یا فرآورده های خونی بر حسب نیاز در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان مرکزی توزیع می شود.
مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: در نیمه نخست امسال از مجموع 25 هزار و 738 نفر مراجعه کننده به پایگاه های انتقال خون در استان مرکزی، 21 هزار و 493 نفر موفق به اهدا خون شدند.
دکتر مهدویانی افزود: از 30 هزار و 510 واحد خونگیری انجام شده در استان مرکزی، هفت هزار و 393 واحد خون به مراکز درمانی خارج استان ارسال شده است.
انتقال خون در استان مرکزی دارای هشت پایگاه خونگیری در اراک، محلات، دلیجان، ساوه، تفرش و آشتیان است.