حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۷

صرفه جویی ده میلیون دلاری با تولید سالانه دو میلیون قطعه لنت - نمایش محتوای خبر

 

 

صرفه جویی ده میلیون دلاری با تولید سالانه دو میلیون قطعه لنت

شناسه : 346143461
Loading the player...

با تولید سالانه دو میلیون دست لنت ترمز خودرو در شهرستان زرندیه از خروج سالانه ۱۰ میلیون دلار ارز از کشور جلو گیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرعامل کارخانه تولید لنت خودرو گفت: این واحد صنعتی با سرمایه گذاری 450 میلیارد ریالی بخش خصوصی احداث شده و هر ساله دو میلیون دست لنت انواع خودرو های ساخت داخل در این کارخانه تولید می شود.
اسدی افزود: عمده ترین مشتریان لنت ترمز تولیدی کارخانه های خودروسازی کشور است و این کارخانه 50 تا 60 درصد نیاز خودرو سازان به لنت ترمز را تامین می کند.
هر سال در کشور یک میلیون دستگاه خودرو در کارخانه های خودرو سازی تولید می شود که با در نظر گرفتن تردد 17میلیون خودرو در کشور هر سال به 15میلیون دست لنت ترمز نیاز است.
عضو انجمن لنت ترمز کشور گفت: در سه کارخانه بزرگ کشور سالانه شش میلیون دست و در کارگاه های کارخانه های کوچک یک میلیون دست لنت تولید می شود و حدود 60درصد نیاز کشور با واردات این محصول تامین می شود.
اسدی یادآور شد: ظرفیت لازم برای سرمایه گذاری در این بخش و افزایش دو برابری تولید داخل وجود دارد و برای تحقق سرمایه گذاری و رفع موانع تولید لازم است که در تعرفه های واردات و نظارت بر قاچاق لنت ترمز نظارت شود.