جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

خانواده ها در آموزش قرآن به فرزندان اهتمام ورزند - نمایش محتوای خبر

 

 

خانواده ها در آموزش قرآن به فرزندان اهتمام ورزند

خانواده ها در آموزش قرآن به فرزندان اهتمام ورزند

خانواده ها در آموزش قرآن به فرزندان اهتمام ورزند

رییس دارالقرآن کریم کشور گفت: خانواده ها در قبال تربیت فرزندان مسئولیت سنگینی دارند و باید در آموزش قرآن کریم به آنان اهتمام ویژه ورزند

مهدی قره شیخ لوبیات در آیین اختتامیه جشنواره قرآنی گل های محمدی (ص) وگل های فاطمی (س) شهرستان زرندیه که درمحل فرمانداری برگزار شد، گفت:اشاعه آموزه های قرانی باید در کشور به نهادینه شود و برای اقشار جامعه به عنوان فرهنگ و الگوی زیستی موفق ترویج شود.

وی اظهار کرد: جشنواره قرآنی گل های محمدی و گل های فاطمی که برای نخستین بار در استان مرکزی برگزار شد، این ظرفیت را دارد که به یک طرح ملی تبدیل شود و بهترین گزینه این است که استان مرکزی میزبان این برنامه را در سطح کشور به عهده گیرد.

قره شیخ لوبیات گفت:تلاوت قرآن ،انفاق مال در راه خدا و برپا کردن نماز سه مقوله مهم در موفقیت زندگی انسان ها است.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در این آیین گفت:ارزشمند ترین موضوع د رجامعه قرآن است و فعالیت های فرهنگی ،هنری از مثلث قرآن ،بسیج ومسجد قابل اجرا است.


مهدی حقیقی اظهار کرد:قرآن فصل الخطاب آحادجامعه است و باید برنامه های فرهنگی با تلاوت قرآن انس پیدا کرده و درمساجد توسط کانون های فرهنگی و با حضور هنرمندان بسیجی اجرایی شود.


حقیقی در ادامه اضافه کرد: همه مسئولان به ویژه مسئولان فرهنگی باید کمک کنند تا این مثلث به عنوان یک الگوی فرهنگی ،هنری با مشارکت حداکثری به نتیجه مطلوب برسد.


فرماندار زرندیه نیز در این آیین گفت:برگزاری جشنواره گل های محمدی وگل های فاطمی با ارزش ترین برنامه در شهرستان زرندیه بود که به اجرا درآمد.

محمد کردی فزود:اصلی ترین سرمایه شهرستان زرندیه نیروی انسانی متعهد وتلاشگر است که در زمینه علوم قرآنی به آینده سازان این مرز و بوم آموزه های قرآنی ودینی تعلیم می دهند.


فرماندار زرندیه ادامه داد: باید با پیوند احکام دینی و قرآنی در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اهتمام داشت و به کشور افتخار کردچرا که در سرزمینی زندگی می کنیم که با محب بودن به دین اسلام وتشیع به عنوان کشوری اسلامی وقرآنی در جهان به ویژه جهان اسلام می درخشد.

در این جشنواره قرآنی 550 نفر در گروه های سنی از پیش دبستانی تا دوم دبیرستان از شهرستان زرندیه شرکت کردند که 88 نفر حائز برترین رتبه در رشته های مختلف شدند که از آنان تجلیل شد.

شهرستان زرندیه به مرکزیت شهر مامونیه با جمیعت 57 هزار و 153 نفر از نظر وسعت دومین واز نظر جمیعت پنجمین شهرستان استان مرکزی می باشد