جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اشتغالزایی با تقویت بخش های گردشگری شهر آوه - نمایش محتوای خبر

 

 

اشتغالزایی با تقویت بخش های گردشگری شهر آوه

اشتغالزایی با تقویت بخش های گردشگری شهر آوه

اشتغالزایی با تقویت بخش های گردشگری شهر آوه

استاندار مرکزی در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهر جدید آوه بر تقویت زیرساخت های گردشگری تاکید کرد .

محمود زمانی قمی استاندار استان مرکزی در این جلسه گفت : تقویت شهر آوه در بخش های گردشگری ،گلخانه ای و صنعت می تواند چند هزار شغل ایجاد کند.

زمانی قمی با بیان اینکه از این پس جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی بر روی اقتصاد واشتغال کوچک و متوسط تمرکز دارد ، افزود : هفتصد میلیارد تومان به هزار و دوازده واحدکوچک و متوسط در حوزه های صنعتی و کشاورزی تسهیلات بانکی ارائه شده است.

وی افزود : با اعطای وام توسط کمیته امداد ، بهزیستی ،‌صندوق کار آفرینی امید و بانک سینا حدود چهار هزار اشتغال خرد ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه آوه به عنوان شهری موفق در تحقق اقتصاد مقاومتی بوده ، اضافه کرد : تمرکز ما بر روی اشتغال در شهر آوه است که اگر زیرساخت ها فراهم شود بیش از چند هزار شغل ایجاد می شود.

بهاروند ، فرماندار ساوه نیز گفت : شهر آوه ظرفیت راه اندازی یک شهرک صنعتی در زمینه ی صنایع تبدیلی کشاورزی را دارد

حجت الاسلام نیکویی ماهانی ، امام جمعه آوه نیز با بیان مشکلات این شهر جدید ، خواستار برطرف شدن آنها شد و گفت : توسعه و رونق امام زادگان، علاوه بر آثار مثبت فرهنگی نقش زیادی در توسعه صنعت گردشگری دارد.

یادگاری دبیر این جلسه نیز گفت : گازرسانی به شهرک گلخانه ای آوه ، اختصاص بیست هکتار زمین از سوی جهاد کشاورزی به صنعت ، معدن و تجارت برای احداث پایگاه صادراتی انار ، اختصاص ششصد تن قیر از سوی راه و شهر سازی به شهرداری آوه برای بهسازی ورودی آوه و اختصاص یک کارشناس معدن به اداره صنعت ، معدن و تجارت ساوه از جمله مصوبات این جلسه بود.

بازدید از شهرک گلخانه ای آوه و واحد تولید کننده نوشیدنی آلوئه ورا از دیگر برنامه های استاندار در سفر به آوه بود.

همچنین زمانی قمی با خانواده شهیدان رحمان شمس و سیح حسین میر دیدار و گفتگو کرد و از صبر و استقامت پدران و مادران این شهدای گرانقدر تجلیل کرد.