سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۸ مرداد ۱۴۰۰

76 درصد واحدهای مسکن مهر در خمین به متقاضیان واگذار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

76 درصد واحدهای مسکن مهر در خمین به متقاضیان واگذار شد

76 درصد واحدهای مسکن مهر در خمین به متقاضیان واگذار شد

76 درصد واحدهای مسکن مهر در خمین به متقاضیان واگذار شد

سرپرست تعاون، کارو رفاه اجتماعی خمین گفت: 76 درصد از واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر این شهرستان تکمیل و به متقاضیان واگذار شده است

محمد رضا مختاری فرد افزود: از سهمیه 2156 واحد مسکونی طرح مسکن مهر خمین تاکنون 1656 واحد آن تکمیل و به متقاضیان تحویل شده است.

وی ادامه داد: 32 واحد مسکن مهر نیز آماده تحویل است که در سفر قریب الوقوع کاروان تدبیر و امید به شهرستان خمین به متقاضیان واگذار می شود.

وی بیان کرد: 307 واحد مسکونی طرح مسکن مهر در خمین در مراحل ساخت است که تا یک سال آینده تکمیل می شود.

مختاری گفت: طرح مسکن مهر توسط 32 تعاونی در این شهر کلید خورد که 2 تعاونی اجرایی این طرح با مشکل روبه رو شدند و عملیات اجرایی توسط آن ها متوقف شد.

وی بیان کرد : در تعاونی مسکن مهر هدایت که ساخت 96 واحد مسکونی را آغاز کرده بود، هفت میلیارد ریال برای تهیه طرح ،آماده سازی و فنداسیون هزینه شده بود که به دلیل تنگناهای مالی روند کار متوقف شد.

وی بیان کرد: اعضای این تعاونی 2 میلیارد و 670 میلیون ریال سرمایه گذاری کرده بودند که راکد شدن طرح نارضایتی آنان را در پی داشت.

مختاری گفت: برای تملک زمین این مجتمع مسکونی یک میلیارد و 350 میلیون ریال به حساب مسکن و شهرسازی واریز شده بود که بر اساس پیمان نامه تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با وزارت راه و شهرسازی مقرر شد سرمایه اولیه اعضای تعاونی از طریق یارانه از این مبلغ واریزی پرداخت شود.

وی، تعاونی مشکل دار دیگر از طرح مسکن مهر در خمین را شرکت تعاونی صدف معرفی کرد و افزود: این تعاونی ساخت 80واحد مسکونی را آغاز کرده بود که اعضای آن سه میلیارد و 850 میلیون ریال سرمایه گذاری کردند.

وی گفت: این شرکت تعاونی نیز 2 میلیارد و 50 میلیون ریال به حساب راه و شهرسازی واریزکرده بود که با برگشت این میزان اعتبار با کسری یک میلیارد و 800 میلیون ریالی مواجه است.

مختاری گفت: سرمایه گذاری اعضا به هر طریقی شده برگردانده خواهد شد و اعضای تعاونی نباید نگران مبلغ واریزی و سهم آورده باشند.

طرح مسکن مهر خمین در مساحت 113 هزار متر مربع در جنوب این شهر اجرا شد.

شهرستان خمین زادگاه امام راحل است که در جنوب استان مرکزی واقع شده است و 110 هزار نفر جمعیت دارد