جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

70نقطه استان مرکزی میزبان پیکر مطهر شهداست - نمایش محتوای خبر

 

 

70نقطه استان مرکزی میزبان پیکر مطهر شهداست

70نقطه استان مرکزی میزبان پیکر مطهر شهداست

70نقطه استان مرکزی میزبان پیکر مطهر شهداست

مسئول کمیته مفقودین استان مرکزی گفت: تاکنون ۱۱۰ شهید گمنام در این استان به خاک سپرده شده که مکان دفن این عزیزان براساس درخواست‌های مردمی در نقاط مختلف است.

علی جلالی با اشاره به اینکه هنوز تعداد 269 پیکر از شهدای استان مرکزی بازنگشته‌اند اظهار داشت: از این تعداد مفقودالاثر دفاع مقدس تعداد 140 شهید مربوط به ارتش و مابقی مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی افزود: پیکر شهدای گمنام در 70 نقطه از استان جای گرفته که شامل دانشگاه‌ها، مکان‌های نظامی، حوزه‌های علمیه، مصلی‌ها و گلزار شهداست.

مسئول کمیته مفقودین استان مرکزی تصریح کرد: شهدای گمنام در شهر اراک در مصلی بیت‌المقدس، قطعه اصحاب شهدا، دانشگاه‌های اراک، سپاه روح الله دفن شده‌اند و در دیگر شهرستان‌های این استان هم در مکان‌های مشابه پیکر این عزیزان دفن شده است.

جلالی عنوان کرد: با حضور مردم شهید پرور  استان در شب‌های جمعه قرائت زیارت عاشورا و یا دعای کمیل و در صبح جمعه قرائت دعای ندبه در کنار مزار شهدا انجام می‌شود.

وی بیان کرد: خاک‌سپاری شهدای گمنام یکی از برکاتی است که نصیب هر منطقه‌ای نمی‌شود زیرا این اقدام ارزنده‌ سبب گسترش معارف دفاع مقدس و جایگاه رفیع شهدا شده است.

مسئول کمیته مفقودین استان مرکزی خاطرنشان کرد: شهدا گرانقدر دفاع مقدس به‌ویژه شهدای گمنام، امامزادگان عشق هستند که مزار آنها زیارتگاه اهل یقین شده و با توجه به آیات قرآن کریم، شهدا زنده‌اند پس باید به منظور پاسداشت نام و یاد آن عزیزان از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

جلالی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره شهدا افزود: هرچه یاد شهدا را زنده‌ نگه‌داریم فضای کشور هم به همان میزان به سمت ارزش‌های انقلابی پیش می‌رود