سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

60پروژه آموزشی با کمک خیران در استان مرکزی احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

60پروژه آموزشی با کمک خیران در استان مرکزی احداث می‌شود

60 پروژه آموزشی با کمک خیران در استان مرکزی احداث می‌شود

60پروژه آموزشی با کمک خیران در استان مرکزی احداث می‌شود

معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: بیش از ۶۰ پروژه آموزشی با هزینه‌کرد ۵۰۰ میلیارد ریال از سوی خیران مدرسه‌ساز به صورت انفرادی و مشارکتی با نوسازی مدارس در سطح استان درحال اجراست.

عزیز فیلی  در جلسه بررسی مشکلات پروژه‌های خیران مدرسه‌ساز با بیان اینکه پروژه‌های آموزشی خیرساز در دست اجرا در سطح استان مرکزی توسط مدیرکل نوسازی مدارس ارائه و مشکلات پروژه‌های مذکور به صورت موردی مطرح شد، اظهار داشت: ظرف یک هفته گذشته از برخی از پروژه‌های آموزشی در دست ساخت توسط خیران مدرسه‌ساز استان بازدید و در جریان وضعیت پروژه‌ها و مشکلات آنها قرار گرفته‌ام.

وی افزود: بیش از 60 پروژه آموزشی شامل دبیرستان، هنرستان و مدارس ابتدایی با هزینه‌کرد 500 میلیارد ریال از سوی خیران مدرسه‌ساز به صورت انفرادی و مشارکتی با اداره کل نوسازی مدارس در سطح استان مرکزی در حال اجراست که این مهم نقش موثری در تامین فضاهای آموزشی و ارتقاء سطح کمی و کیفی آموزش و پرورش استان دارد.

معاون عمرانی استاندار مرکزی با تقدیر از خیران مدرسه‌ساز استان مرکزی گفت: استان مرکزی بیشترین تعداد پروژه‌های آموزشی خیرساز را در بین سایر استان‌های کشور دارد و تمام دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و شهرداری‌ها موظف هستند براساس تکالیف قانوی و وجدان کاری، حسب درخواست اداره کل نوسازی مدارس استان با فوریت نسبت به انجام امور مربوطه اقدام و با تامین خدمات مورد نیاز پروژه‌ها در اسرع وقت، زمینه حضور و رغبت بیشتر خیران مدرسه‌ساز را در سطح استان مرکزی فراهم کنند.

فیلی بیان کرد: مسایل فنی مهندسی و مشکلات کاربری اراضی اهدایی خیران مدرسه ساز توسط اداره کل نوسازی مدارس استان به صورت موردی گزارش و در کمیسیون ماده 5 استان مطرح و مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه استان می‌بایست هزینه تامین انشعابات آب، برق، گاز و تلفن پروژه‌های احداثی خیرساز در سطح استان مرکزی را برآورد و به عنوان آورده دولت در اختیار اداره کل نوسازی مدارس قرار دهد.

معاون عمرانی استاندار مرکزی افزود: برای تکمیل و بهره برداری از هنرستان صنعتی قزلباش اراک مبلغ 2 میلیارد ریال از اعتبارات عمرانی استان در نظر گرفته شده که با تصویب کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اراک به این پروژه تخصیص داده می‌شود.