رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

40 سال امنیت اجتماعی مهم ترین دستاورد دستگاه قضایی - نمایش محتوای خبر

 

 

40 سال امنیت اجتماعی مهم ترین دستاورد دستگاه قضایی

شناسه : 358088742

40 سال امنیت اجتماعی مهم ترین دستاورد دستگاه قضایی

40 سال امنیت اجتماعی مهم ترین دستاورد دستگاه قضایی

   معاون اجتماعی و پیشگیری از قوع جرم دادگستری استان مرکزی: برقراری امنیت در سطح جامعه مهم ترین دستاورد دستگاه قضایی در طول 40 سال گذشته است.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ درودگر با تاکید بر اینکه دستاوردهای دستگاه قضاییه قابل نمایش نیست و باید توسط مردم به شکل ملموس درک شود گفت: برقراری امنیت در سطح جامعه مهمترین دستاورد دادگستری است.

وی با تاکید بر اینکه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم یک نهال نوپا است که در طی سنوات اخیر شکل گرفته است افزود: افزایش جمعیت و افزایش تکنولوژی و رو به توسعه رفتن جوامع شهری گاها منجر به ایجاد جرم در جامعه می شود و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در راستای کاهش اسیب ها و جرایم در سطح جامعه تشکیل شده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از قوع جرم دادگستری استان مرکزی با اشاره به ابعاد مختلف فعالیت های معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری بویژه در سالهای اخیر اظهار داشت: پنجاه برنامه مختلف اجتماعی و فرهنگی چون برنامه های حقوقی قضایی و رشد مدار و مردمی و مشارکت مدنی و اطلاع رسانی از جمله برنامه های معاونت اجتماعی است که امید است با اجرای این برنامه های مختلف فرهنگی اجتماعی شاهد کاهش جرایم واسیب های اجتماعی در سطح جامعه باشیم.

درودگر با تاکید بر اینکه دادگستری استان مرکزی نیز در کنار سایر دستکاه های امنیتی اجتماعی وظیفه براقراری امنیت اجتماعی برای مردم را برعهده دارد خاطرنشان کرد با تعامل و همکاری دستگاه هایی مرتبط در این زمینه با دادگستری و معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم میتوان زمینه کاهش اسییب های اجتماعی ا در جامعه را فراهم کرد.

وی کسب رتبه برتر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی طی شش ماهه سال ۹۷ در زمینه اجرای برنامه های کاهش اسیب ها را از مهمترین دستاورد این معاونت ذکر کرد.

گفتمان سازی آگاهانه و بسیج ظرفیت های آموزشی و رسانه ای چراغ راهی در پیشگیری و مهار آسیب های اجتماعی است.