رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

13 هزار زائر اربعین استان مرکزی به مرزهای غربی منتقل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

13 هزار زائر اربعین استان مرکزی به مرزهای غربی منتقل شدند

شناسه : 356883887

13 هزار زائر اربعین استان مرکزی به مرزهای غربی منتقل شدند

13 هزار زائر اربعین استان مرکزی به مرزهای غربی منتقل شدند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: 13 هزار و 159 زائر حسینی در ایام پیاده روی اربعین توسط ناوگان حمل و نقل عمومی این استان به مرزهای سه گانه منتقل شدند.

 

«علی زندی فر» افزود: این زائران در قالب 416 سفر برای حضور در پیاده روی اربعین امام حسین(ع) به مرزهای مهران، چزابه و شلمچه منتقل شده اند.

وی ادامه داد: 2 هزار نفر این زائران با 72 سفر به مرزهای خوزستان و 11 هزار و 114 نفر با 344 سفر به مرز مهران منتقل شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی خاطر نشان کرد: بازگشت زائران از مرزهای غربی کشور به استان از امروز آغاز و تا سیزدهم آبان ماه ادامه می یابد.

زندی فر گفت: روزانه 100 دستگاه اتوبوس و وسیله نقلیه عمومی جاده ای برای بازگشت زائران پیاده روی اربعین حسینی (ع) به مرزهای غربی کشور اعزام می شود.

وی ادامه داد: 250 دستگاه اتوبوس وظیفه خدمت رسانی و جابه جایی مسافران اربعین حسینی (ع) به مرزهای سه گانه غرب کشور را برعهده دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی یاد آور شد: 70 دستگاه خودرو امدادی و 15 گروه راهداری نیز با آغاز سفر زائران اربعین امام حسین(ع) در جاده های استان مرکزی فعال هستند.

6 هزار و 400 کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.