جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

‌‌توسعه فضاهای ورزشی ‌ویژه بانوان به دور از برخی محدودیت‌ها‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

‌‌توسعه فضاهای ورزشی ‌ویژه بانوان به دور از برخی محدودیت‌ها‌

‌‌توسعه فضاهای ورزشی ‌ویژه بانوان به دور از برخی محدودیت‌ها‌

‌‌توسعه فضاهای ورزشی ‌ویژه بانوان به دور از برخی محدودیت‌ها‌

امام جمعه ساوه گفت: توسعه فضاهای ورزشی و تفریحی و تفرجگاه‌های ویژه بانوان به دور از برخی محدودیت‌ها ضروری است.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی  در بازدید از پارک بانوان شهرداری ساوه اظهار داشت: در جامعه کنونی احداث و راه‌اندازی فضایی ویژه برای بانوان امری مهم و ضروری بوده تا با در نظر گرفتن این مکان مناسب به منظور استفاده اختصاصی، زنان بتوانند در آن به راحتی و با فراغ بال بیشتر به امر ورزش و تفریحات سالم بپردازند و پارک بانوان ساوه از هر نظر نمونه است.

وی افزود: به منظور دستیابی به یک جامعه پویا توجه به ورزش مهم و حیاتی بوده چرا که ورزش و تحرک سبب ایجاد نشاط در بین مردم می‌شود و با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل میدهند، به منظور ارتقاء و حفظ سلامت روحی و روانی آنان نیاز به امکانات ورزشی و تفریحی ویژه است.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: اسلام دین نشاط و تفریح متعادل است و مخالف گردش و تفریح نیست، در فرهنگ غنی اسلام تفریحات سالم به منظور بازپروری و نشاط در کار، رغبت و بهره‌وری به عنوان یک ضرورت مورد تأکید و تأیید ائمه معصومین (ع) قرار گرفته است.

‌حسینی بیان کرد: امروز نقش حضور زنان در دانشگاه‌ها، حوزه آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و غیره بر کسی پوشیده نیست و حضور موثر زنان در خانواده و جامعه نیازمند روحیه‌ای با نشاط و شاداب است که در این راستا توسعه فضاهای ورزشی و تفریحی و تفرجگاه‌های ویژه بانوان به دور از برخی محدودیت‌ها ضروری است.

وی ادامه داد: توجه به نقش ورزش در سلامت جامعه به ویژه مادران جامعه که رسالت تربیت نسل آینده جامعه را بر عهده دارند یک اصل اساسی بوده و باید در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد.