جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

۷۵۰۰ هکتار از اراضی ساوه تحت آبیاری قطره ای قرار دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

۷۵۰۰ هکتار از اراضی ساوه تحت آبیاری قطره ای قرار دارد

۷۵۰۰ هکتار از اراضی ساوه تحت آبیاری قطره ای قرار دارد

۷۵۰۰ هکتار از اراضی ساوه تحت آبیاری قطره ای قرار دارد

معاون فنی جهادکشاورزی ساوه گفت: ۷۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان تحت آبیاری قطره ای قرار دارد که این روش نقش موثری در مصرف و بهینه سازی آب مورد نیاز کشاورزان دارد.

محمدرضا خلیلی با اشاره به  اشاره به منابع آبی این شهرستان اظهار داشت: آب مورد نیاز کشاورزان ساوه از دو منبع آب‌های زیرزمینی شامل قنوات و چاه‌ها و منابع آب‌های سطحی شامل سد الغدیر رودخانه مزلقان می‌شود.

وی افزود: با توجه به مشکل کمبود آب منطقه به منظور بهره‌برداری درست از منابع آب شهرستان ناگریز از روش‌های مختلف آب از جمله پوشش انهار، انتقال آب از طریق لوله، تسطیح و یکپارچه‌سازی اراضی استفاده می‌شود.

معاون فنی جهادکشاورزی ساوه تصریح کرد: استفاده از روش‌های نوین آبیاری مانند سیستم آبیاری تحت‌فشار و استفاده از ارقام و محصولات زراعی و باغی مقاوم به خشکی از دیگر روش‌های صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی است.

خلیلی با اشاره بر ضرورت جلوگیری کشت محصولات زراعی که نیاز به آب بیشتر دارند گفت: این محصولات به اندازه تامین مردم باید کشت شوند و صادراتی در این نو محصولات نداشته باشیم.

وی ادامه داد: هم اکنون با توجه به حمایت‌های دولت و وزارت کشاورزی در دادن تسهیلات و وام‌های بلاعوض تمایل کشاورزان به منظور استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای بیشتر شده به طوری که هم اکنون 7 هزار و 500 هکتار از اراضی شهرستان  تحت آبیاری قطره‌ای بوده که این روش نقش موثری در مصرف و بهینه‌سازی آب مورد نیاز کشاورزان دارد.