جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

۲۵ درصد جمعیت استان مرکزی زیرپوشش بیمه تکمیلی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۵ درصد جمعیت استان مرکزی زیرپوشش بیمه تکمیلی هستند

۲۵ درصد جمعیت استان مرکزی زیرپوشش بیمه تکمیلی هستند

۲۵ درصد جمعیت استان مرکزی زیرپوشش بیمه تکمیلی هستند

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مرکزی با بیان اینکه ۲۵ درصد جمعیت استان مرکزی زیرپوشش بیمه تکمیلی هستند گفت: ۷۰درصد از زندانیان در استان مرکزی دارای خانواده هستند.

غلامرضا فتح‌آبادی در شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی که در استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به معضلات جدی حوزه اجتماعی اظهار داشت: یکی از مشکلات و معضلات مهم و جدی در حوزه اجتماعی بالا بودن جمعیت معلولان بر اثر حوادث ترافیکی، بی‌توجهی به مشاوره ژنتیکی و عواملی از این دست است.

وی افزود: این درحالیست که این معلولیت‌ها، پیامدهای منفی و سنگین عاطفی و مالی به دنبال دارد به‌گونه‌ای که وقوع 380 هزار مورد قطع نخاع و شکستگی براثر حوادث رانندگی در در کشور و در یکسال مشکلی مهم و معضل اساسی و جدی قلمداد می‌شود به‌گونه‌ای که خود منجر به تحمیل بار سنگینی بردوش مجموعه نهادهای حمایتی می‌شود.

فتح‌آبادی ادامه داد: مشارکت های مردمی در کشور شاهد رشدی افزایشی است ولی این موضوع رسیدن به یک نقطه مطلوب براساس شاخص‌های جهانی فاصله زیادی دارد که باید به این مهم توجه ویژه ای کرد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه هر ساله بین 25 تا 30 هزار معلول در کشور به‌دنیا می‌آید که در همین راستا از جمله برنامه‌های دولت الزامی کردن آزمایش ژنتیک در ازدواج بوده که در بعضی از استان‌های کشور به‌صورت نمونه و پایلوت در حال اجرا است.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مرکزی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در حوزه خانواده زندانیان استان بیان کرد: 70درصد از متهمان ورودی به زندان‌های استان مرکزی دارای خانواده هستند و با شروع ایام حبس، خانواده این زندانیان در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار داشته و به حمایت نیازمند هستند که در همین راستا تقویت مشارکت اجتماعی بنگاه های اقتصادی در قبال فرهنگ و امور اجتماعی مردم یک امر مهم به شمار می‌رود.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مرکزی با اشاره به متولدین مبتلا به تالاسمی در کشور گفت: بیش از 300 هزار نفر در کشور مبتلای به تالاسمی به دنیا می‌آید که تقویت اقدامات پیشگیرانه در این زمینه را بسیار مهم و قابل اهمیت ساخته است.

فتح آبادی افزود: با وجود تعدد آسیب های اجتماعی فقدان پوشش های بیمه ای و تکمیلی از معضلات مهمی است که جامعه با آن درگیر است این درحالیست که صرفا 25درصد جمعیت استان مرکزی زیرپوشش بیمه تکمیلی هستند و دیگر مردم در صورت بروز هرگونه بیماری با مشکلات و موانع بسیاری مواجه می‌شوند.

وی افزود: یکی از مشکلات و معضلات موجود در جامعه رشد فزاینده اعتیاد است و مصون‌سازی جامعه از طریق آموزش همگانی و مشارکت عمومی باید با جدیت دنبال شود.

فتح آبادی اضافه کرد: 12،7 درصد خانوارهای استان مرکزی را زنان سرپرست خانوار و خودسرپرست تشکیل می‌دهند که درمجموع 50 تا 60 درصد جمعیت تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند.