سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

۱۰ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌ مرکزی عملیاتی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌ مرکزی عملیاتی می‌شود

۱۰ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌ مرکزی عملیاتی می‌شود

۱۰ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌ مرکزی عملیاتی می‌شود

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه ۱۰ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌مرکزی عملیاتی می‌شود گفت: یکی از این ۱۰ طرح پروژه پالایشگاه پلاسمای خون زرندیه است که در سفر رئیس جمهور به استان مرکزی کلنگ‌زنی می‌شود.

محمود زمانی قمی در نشست شورای اداری استان مرکزی که با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اراک برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌های موجود در استان مرکزی اظهار داشت: استان مرکزی یکی از استان‌های اصیل با فرهنگ و تمدنی غنی است که مفاخر بسیاری را در طول تاریخ و دوران معاصر در خود پرورانده است.

وی افزود: استان مرکزی ظرفیت‌های بسیاری در حوزه صنعت و اقتصاد دارد که از جمله این ظرفیت‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که این استان چهارمین استان صنعتی است که روزانه 16 میلیون لیتر بنزین مورد نیاز کشور را تولید می‌کند و در واقع می‌توان گفت که تاثیر اقتصاد استان مرکزی در اقتصاد کلان کشور بالا و قابل توجه است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی از جمله استان‌های صنعتی کشور است صنعت آن در سال‌های اخیر با مشکلات و معضلات فراوانی مواجه شده به طوری که از سال 85 تا 92 به سبب مشکلات بسیار بیش از 700 واحد صنعتی این استان که با سرمایه‌گذاری 3400 میلیارد تومان برای 14 هزار نفر ایجاد اشتغال کرده بود به تعطیلی کشیده شد.

زمانی قمی خاطرنشان کرد: یکی از اموری که ما بر آن تمرکز کرده و آن را در دستور کار خود قرار داده‌ایم راه‌اندازی مجدد واحدهای تعطیل است که تاکنون بخشی از آنها شروع به‌کار کرده‌اند و علاوه‌ بر این رسیدگی به واحدهای بزرگ صنعتی استان مرکزی نیز در دستور کار ما قرار دارد.

وی بیان داشت: یکی از عملکردهای مثبتی در استان مرکزی در سه سال گذشته و در زمان دولت یازدهم بهره‌برداری از 744 واحد صنعتی با سه هزار و 180 میلیارد تومان اعتبار و اشتغال‌زایی برای حدود 9 هزار نفر در استان است.