سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

گمرک شهرستان ساوه ارتقا می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

گمرک شهرستان ساوه ارتقا می‌یابد

گمرک شهرستان ساوه ارتقا می‌یابد

گمرک شهرستان ساوه ارتقا می‌یابد

فرماندار ساوه گفت: در آینده نزدیک شاهد ارتقا گمرک این شهرستان از حیث تجهیزات و هم نیروی انسانی هستیم و برای تمام فعالیت‌هایی که نیاز بود به منظور تایید به گمرک استان ارجاع داده شود در گمرک ساوه انجام می‌شود.

محمد بهاروند ظهر امروز در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز این شهرستان با اشاره بر ضرورت برخورد قاطع با قاچاق کالا در شهرستان اظهار داشت: پدیده قاچاق کالا در همه حوزه‌ها سلامت جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد که عوارض جبران‌ناپذیری برای جامعه به دنبال دارد.

وی افزود: ترویج فرهنگ استفاده از کالای داخلی از اولویت کاری تمام ارگان‌ها بوده چرا که فرهنگ‌سازی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز زمینه پویایی اقتصاد و رشد تولیدات داخلی را فراهم می‌کند.

فرماندار ساوه تصریح کرد: قاچاق کالا و ارز مشکلات زیادی در ساختار اقتصاد کشور به وجود می‌آورد و در این راستا باید عرصه را بر عوامل قاچاق کالا و ارز تنگ و زمینه خوبی برای فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری فراهم کرد.

بهاروند با اشاره به اینکه باید تلاش کرد تا فرهنگ مبارزه با قاچاق کالا در جامعه نهادینه شود گفت: استفاده از تولیدات داخلی و آگاه‌سازی جامعه از مضرات قاچاق زمینه شکوفاهی اقتصاد را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت مواصلاتی شهرستان که بیشترین ارتباطات با کشور و دیگر نقاط کشور از این مسیر انجام می‌شود و همچنین مهاجرپذیر بودن این شهرستان شرایط برای برای فعالیت‌های سنگین قاچاق در این شهرستان فراهم است که می‌طلبد دستگاه‌های قضایی و انتظامی و دستگاه‌های مربوطه از حداکثر امکانات و تجهیزات برخوردار باشند.

فرماندار ساوه بیان کرد: خوشبختانه براساس نظر مدیرکل گمرک استان، گمرک ساوه با توجه به پتانسیل‌هایی که در این شهرستان مستقر است از حیث تجهیزات و نیروی انسانی مقدم برگمرک استان بوده و از طریق سامانه جامع که در سازمان مستقر است می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن امور گمرکی را خود را در شهرستان انجام دهند و با توجه به این ظرفیت‌ها گمرک استان مرکزی جزو 10 گمرک برتر کشور است.

بهاروند عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان علاوه بر وجود گمرک و اداره استاندارد که به‌زودی ساختمان آن افتتاح می‌شود شاهد رشد منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان هستیم که امسال بیش از 80 درصد سرمایه‌گذاری خارجی در این شهرستان انجام شده و نیاز است با توجه به اینکه ساوه دومین شهر استان بوده و استان از آن انتظارات ویژه‌ای دارد ضروری است اختیارات ویژه‌ای به این شهرستان داده شود که با توجه به بعد مسافت کارهای شهر و روستاهای تابع در این شهرستان انجام شود و نیازی به مراجعه به استان نباشد.

وی ادامه داد: در حوزه نیروی انتظامی و مبارزه با دخانیات  شهرستان ساوه با وجود کمبود نیرو و تجهیزات اقدامات خوبی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا انجام شده که نسبت به سال گذشته نتیجه آن رضایت‌بخش است.

فرماندار ساوه با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تعزیرات حکومتی گفت: در بازرسی‌های انجام شده 282 پرونده از واحدهای صنفی مختلف در اداره تعزیرات شهرستان تشکیل شده که از این تعداد 260 مورد رسیدگی شد و واحدهای متخلف در مجموع به پرداخت 40 میلیارد ریال جریمه نقدی شدند که از این مبلغ 12 میلیارد ریال آن وصول شده است.