گل یوکا

 

گل یوکا گیاهی است زیبا از خانواده آگاواسه با برگ های کشیده و خنجری نوک تیز و به رنگ سبز این گیاه دو گونه دارد یکی که فاصله برگ ها در آن زیادتر است و گل نمی دهد که این نوع یوکا برای آپارتمان بیشتر توصیه می شود و نوع دیگر که فاصله برگ های آن کمتر است و گل هایی به شکل زنگوله واژگون و سفید و کرم رنگ می دهد و برای کشت در باغچه مناسبتر است. هر دو گونه را می توان هم در آپارتمان و هم در باغچه نگهداری کرد.

این گیاه نسبت به شرایط نامساعد نور، دما و هوا بسیار مقاوم است و در هر جای خانه می توان از آن استفاده کرد و به همین دلیل در بیشترخانه ها دیده می شود.

این گیاه  به نور کافی احتیاج دارد و در آفتاب کامل می توان آن را نگهداری کرد؛ ولی در سایه پس از مدتی گیاه بد شکل می شود و فاصله برگ ها زیاد می گردد.

درجه حرارت مطلوب برای گل یوکا در زمستان 10 تا 16 درجه سانتیگراد است و در تابستان نیاز به نگهداری در خارج از اتاق است ولی به طور کلی این گیاه نسبت به سرما مقاوم است و از نظر دما در هر فصلی می توان آن را در اتاق یا خارج از خانه نگهداری کرد.

خاک مناسب برای این گل خاک لوم است که مخلوطی از شن رس و مواد آلی است.

کاشتن قلمه در شن و ریشه دار کردن آن که در اوایل بهار بهتر جواب می دهد. البته اگر جوانه انتهایی گیاه را ببرید گیاه پس از مدتی در قسمت جوانه انتهایی دو یا سه شاخه می شود که از آنها می توانید برای قلمه زدن استفاده نمایید.

کلمات کلیدی: گل یوکا،گیاه، برگ های کشیده، خاک لوم

 جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
متشکرم از مطالبتون محمدرۻا احمدی نسب ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ ۰۸:۴۵

محمدرۻا احمدی نسب
متشکرم از مطالبتون
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ ۰۸:۴۵