رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

گل کاغذی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

گل کاغذی

 

   
 

 

 

مدت پادکست:2:41

گل کاغذی از گیاهان بسیار زیبایی است که در سالهای اخیر به طوری چشمگیری مورد توجه قرار گرفته است. این گیاه در طبیعت به صورت درختچه بالا رونده می روید و در بعضی از مناطق در طراحیهای فضای سبز به کار می رود. گل کاغذی بومی آمریکای جنوبی، برزیل و نواحی گرمسیری است و نسبت به سرما و یخبندان بسیار حساس می باشد. درجه حرارت 37 درجه سانتیگراد در طول روز و 15درجه سانتیگراد درشب هنگام برای این گیاه مناسب است و در خارج از این طیف دمایی گیاه رشد خوبی ندارد.

گل کاغذی با رنگهای متنوع خود در سبدهای آویزان و داربستها کاشته می شود. این گل در برابر سرما مقاوم است و در تابستانهای گرم که دیگر گیاهان قدرت گلدهی ندارند، گل های زیبایی میدهد. گل کاغذی بوسیله قلمه تکثیر می شود. گرچه تکثیر این گیاه کار نسبتاً مشکلی است، ولی در ریشه دهی ، قلمه ها رشد سریعی از خود نشان می دهند

قلمه ها در محل اصلی باید به طور بسیار عمیقی کاشته شوند و همچنین موقع جابجایی این گیاه باید توجه کرد که در تماس دست با ساقه، آوندها آسیب نبینند. این گیاه به نور فراوان نیاز دارد و باید در روشنترین بخش گلخانه نگهداری شود.

گل کاغذی باید یکبار و به طورکامل آبیاری شود وتا خاک گلدان کاملاً خشک نشده ، آبیاری مجدد صورت نگیرد.باید به یاد داشت که در موقع گلدهی،اگر خاک آن خیلی خشک شود ، گلهای آن خواهد ریخت.

 این گیاه به محلولی از کود تقویت شده با عناصر کمیاب نیاز دارد. عناصری مثل منیزیم، آهن، منگنز ، برای رشد گل کاغذی جنبه حیاتی دارد. اگر این گیاه در گلخانه نگهداری شود در طول 4 هفته حداقل باید دوبار کوتاه شود. دوران گلدهی آن از آذرماه آغاز و تا شهریور همچنان ادامه دارد.گرچه گل کاغذی در نقش یک گیاه آویز از فرم زیبایی برخوردار است ولی کوتاه کردن و فرم دادن به آن ، به منظور جلوگیری از بلند و بدفرم شدن آن ضروری است.
کلمات کلیدی : گل کاغذی،گیاه زیبا، درختچه بالا رونده، قلمه زدن،نواحی گرمسیر، سبدهای آویزان

 

   
" در نگاه بیشتر ببینید "