جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

گل نخود - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

گل نخود

مدت پادکست: 2:23

چ

گل نخود ، گیاهی یک ساله است که بومی نواحی شرقی مدیترانه میباشد. این گل در قرن 17 کشف شد و پس از آن به علت عطر منحصر به فرد گلهایش معروف شد. گیاه گل نخود رنگ‌های صورتی، آبی، ارغوانی و سفید ظاهر میشوند.   گل نخود  دارای گلهایی با رنگهای متنوع و بسیار زیبا میباشد و برای کاشت در باغچه ها، گلدان های آویز، کاشت در مجاورت پنجره ها یا دیوارها و نرده ها مناسب میباشد. این گیاه مناسب برای تولید گل در ماههای زمستان و هوای آزاد میباشد زبرا در برابر سرما مقاوم میباشد. گیاه گل نخود مانند مو بالارونده است ولی نیاز به حمایت با داربست دارد. گل‌های این گیاه در اردیبهشت شکوفا میشوند و تا پایان پاییز این گیاه دارای گل میباشد.

برای نگهداری از گل نخود  بهتر است از خاک شنی، لومی، ماسه ای، رسی غنی، حاصلخیز و خوب زهکشی شده و غنی از هوموس استفاده کرد. برای رشد بهتر و بالاروندگی بهتر است گلهای پژمرده  ان مرتب حذف شود.

دمای بین -8 تا 34 درجه برای  نگهداری این گیاه مناسب میباشد. تکثیر این گیاه از طریق کاشت بذر میباشد وبهتر است دانه ها قبل از کاشته شدن به منظور تسریع در جوانه زنی چند روز درآب خیس بخورند. در ماه بهمن، بذر این گیاه را در گلخانه بکارید و پس از 2 ماه به بیرون منتقل کنید . در اردیبهشت و تیر، گلها شکوفا خواهند شد. در مورد این گیاه به شدت مراقب شته ها و حلزون ها باشید. بیماری های کپک پودری، پژمردگی قارچ، و پوسیدگی ریشه این گیاه را تهدید میکنند. این گیاه زینتی بسیار زیبا، بارها جایزه انجمن سلطنتی باغبانی را از آن خود کرده است.


کلمات کلیدی: گل نخود، گیاهی یک ساله، بومی نواحی شرقی مدیترانه، گیاه زینتی، گلدان های آویز

 

" در نگاه بیشتر ببینید "