جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

گلباران قبور شهدا در مهمانی لاله ها - نمایش محتوای خبر

 

 

گلباران قبور شهدا در مهمانی لاله ها

گلباران قبور شهدا در مهمانی لاله ها

گلباران قبور شهدا در مهمانی لاله ها

 همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر ، قبور مطهر شهدا در سراسر استان مرکزی، عطر افشانی و گلباران شد.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز اراک؛ مردم و مسئولان سراسر استان مرکزی به مناسب پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و همزمان با سراسر کشور قبور مطهر شهدارا گلباران کردند.
در این مراسم گروههای مختلف مردم  و مسئولان با قرائت فاتحه و گذاشتن شاخه‌های گل بر قبور پاک شهدا یاد شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و مدافع وطن را گرامی داشتند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی  هم در این مراسم در جوار قبور مطهر شهدای شهر اراک گفت : در اسلام نسبت به مسئله جهاد تاکید زیادی شده و آیات فراوانی در باب جهاد نازل شده که این نشان از مقام بلند شهیدان در نزد خداوند متعال است.
آیت الله دری با ارج نهادن به مقام بلند شهدا و صبر و استقامت خانواده های این عزیران افزود : آرامش و آسایش امروز ما مدیون جانفشانی خانواده های شهداست .
وی اضافه کرد : چشم تمامی دوستان و دشمنان نظام اسلامی به راهپیمایی 22 بهمن دوخته شده و ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی با حضور گسترده خود در این راهپیمایی دشمنان را ناامید می کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود : شهدای انقلاب اسلامی ، جنگ تحمیلی و مدافع حرم نمونه بارز ولایتمداری هستند و سیره آنان باید چراغ راه جوانان و نوجوانان قرار گیرد .
وی گفت : رزمندگان ایران اسلامی در جنگ تحمیلی با اتکا به سلاح تقوا و معنویت توانستند در مقابل دشمن بعثی که مورد حمایت بیش از 40 کشور جهان بود ایستادگی کنند و پس از هشت سال مقاومت ، دشمن را از خاک کشور بیرون کردند . 

 حاضران در پایان با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی ایران و آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید پیمان کردند و یاد و خاطره امام راحل را گرامی داشتند.