رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

گلباران قبور شهدا در مهمانی لاله ها - نمایش محتوای خبر

 

 

گلباران قبور شهدا در مهمانی لاله ها

شناسه : 353214144

گلباران قبور شهدا در مهمانی لاله ها

گلباران قبور شهدا در مهمانی لاله ها

 همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر ، قبور مطهر شهدا در سراسر استان مرکزی، عطر افشانی و گلباران شد.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز اراک؛ مردم و مسئولان سراسر استان مرکزی به مناسب پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و همزمان با سراسر کشور قبور مطهر شهدارا گلباران کردند.
در این مراسم گروههای مختلف مردم  و مسئولان با قرائت فاتحه و گذاشتن شاخه‌های گل بر قبور پاک شهدا یاد شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و مدافع وطن را گرامی داشتند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی  هم در این مراسم در جوار قبور مطهر شهدای شهر اراک گفت : در اسلام نسبت به مسئله جهاد تاکید زیادی شده و آیات فراوانی در باب جهاد نازل شده که این نشان از مقام بلند شهیدان در نزد خداوند متعال است.
آیت الله دری با ارج نهادن به مقام بلند شهدا و صبر و استقامت خانواده های این عزیران افزود : آرامش و آسایش امروز ما مدیون جانفشانی خانواده های شهداست .
وی اضافه کرد : چشم تمامی دوستان و دشمنان نظام اسلامی به راهپیمایی 22 بهمن دوخته شده و ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی با حضور گسترده خود در این راهپیمایی دشمنان را ناامید می کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود : شهدای انقلاب اسلامی ، جنگ تحمیلی و مدافع حرم نمونه بارز ولایتمداری هستند و سیره آنان باید چراغ راه جوانان و نوجوانان قرار گیرد .
وی گفت : رزمندگان ایران اسلامی در جنگ تحمیلی با اتکا به سلاح تقوا و معنویت توانستند در مقابل دشمن بعثی که مورد حمایت بیش از 40 کشور جهان بود ایستادگی کنند و پس از هشت سال مقاومت ، دشمن را از خاک کشور بیرون کردند . 

 حاضران در پایان با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی ایران و آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید پیمان کردند و یاد و خاطره امام راحل را گرامی داشتند.