سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

گلباران حجره طلبگی امام راحل(ره) در اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

گلباران حجره طلبگی امام راحل(ره) در اراک

گلباران حجره طلبگی امام راحل(ره) در اراک

گلباران حجره طلبگی امام راحل(ره) در اراک

 

همزمان با ورود تاریخی حضرت امام(ره) به میهن اسلامی، حجره طلبگی آن حضرت در اراک گلباران شد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ در این آیین که با حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار اراک ، مسوولان استانی و شهرستانی، طلاب، روحانیون، ایثارگران، خانواده‌های شهدا، دانش آموزان، فرهنگیان و گروههای مختلف مردم کلانشهر اراک برگزار شد، به مقام شامخ بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران ادای احترام شد.

فرماندار اراک در این آیین گفت: امام خمینی(ره) رهبری مجاهد و دارای اهداف و اندیشه‌های متعالی بودند که توانستند در مدت زمانی کوتاه ارزش‌های والای اسلام ناب محمدی(ص) را در جامعه احیاء کنند.

بختیاری افزود: ملت ایران که از ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی به ستوه آمده بودند، اندیشه های والای امام راحل را درک کردند و تا پیروزی نهایی جمهوری اسلامی ایران از حمایت ایشان دست برنداشتند.

وی گفت : امام خمینی (ره) به عنوان شاخصی برای تمام گروهها و اندیشه های متفاوت جامعه است و آرمان‌های ایشان الگوی رفتاری در تمام جهان اسلام محسوب می‌شود.

رییس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک هم گفت: جایگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران در بین آزدی‌خواهان جهان بسیار رفیع و بلند است و باید از همه فرصت‌ها برای تبیین اندیشه‌های امام راحل (ره) استفاده کرد و تفکر حکومتی آن حضرت را را ترویج داد.

حجت الاسلام میرمهدی افزود: امام راحل با نهضت انقلاب اسلامی جامعه ایران را از جهل، نادانی، تاریکی، ظلم، فساد و بی‌بندوباری به سمت و سوی معنویت و خداپرستی هدایت کرد و امروز کشور ایران اسوه و الگوی تمامی کشورهای جهان محسوب می‌شود.

وی گفت : اگر چه امروز مشکلات اقتصادی برجامعه حاکم است و بخش قابل توجهی از مردم از این شرایط ناراضی هستند، اما وضعیت معیشتی مردم در شرایط کنونی به مراتب بهتر از قبل از پیروزی انقلاب است و در گذشته اگر اکثریت جامعه فقیر بودند، امروز اکثریت جامعه در سطح متوسط قرار دارند.

رییس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک  افزود: شرایط فرهنگی امروز ایران اسلامی نیز با گذشته قابل مقایسه نیست چرا که در آن دوران فساد و بی‌بندوباری در جامعه حاکم بود و اکنون نعمت بزرگ دین و اخلاق در جامعه حاکم است.