سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

گزارش هفته وحدت – روزجهانی حضرت محمد(ص) - نمایش محتوای خبر

 

 

گزارش هفته وحدت – روزجهانی حضرت محمد(ص)

 

 

 


پيامراعظم(ص) اسوه كامل تقوا،اخلاق،ادب،تواضع،صیر ،امانتداری ،صداقت ،وفاداری وسیاست بود و الگو قراردادن سيره آن حضرت، براي مسلمانان كارآمدترين راه‌كار،رستگاری سعادت وتحقق وحدت اسلامي است.

بزرگ مردی پارسا که فقیر و غنی در منظر حضرتش هیچ تفاوتی با هم ندارند جزبه تقوای الهی ،همیشه حق، بر زبانش جاری ، لبخند بر لب ، و متواضع ترین مردم بود.

سرآمد در امانت داری ، بی همتا در زیبایی سیرت و صورت ،وفادار به قول و پیمان که در راستگویی از دوران جوانی لقب امین به او داده بودند.

پيامبر (ص)باتاسیس نهضت اسلامی شكاف‌هاي اجتماعي را به وحدت تبدیل وفاصله ها را بهم پيوند داد.

پيامبراعظم(ص) وحدت امت اسلامي را ازراهبردهاي بنيادين اقتدارامت اسلامي درتمام زمان‌ها ومكان‌ها دانسته وبراي برپايي وتحقق آن، تلاش‌هاي فراواني کرد به‌گونه‌اي كه اقتداروعزت جامعه نو پاي اسلامي در عصر رسالت، برآيند وحدت وراه‌كارهاي ارائه شده ازسوي پيامبر‌بوده است.

علاوه برگفته هاي آن حضرت پيرامون ضرورت،‌اهميت وحدت، سيره سياسي، اجتماعي و فرهنگي پيامبر(ص) ‌نیزحاکی است كه آن حضرت بنيانگذار وحدت امت اسلامي درجامعه آن زمان بوده است.

هدف از وحدت امت اسلامي اين است كه مسلمانان در كنار حفظ مذاهب بر محور مشتركات ديني مانند توحيد، قرآن، پيامبر اعظم(ص) و سنت وسيره نبوي در برابر خطراتي كه اصل اسلام وجامعه مسلمانان را تهديد ميكند، همبستگي وهمدلي داشته واز اختلافهاي گوناگون مذهبي، سياسي، نژادي و زباني كه موجب وهن وسستي امت اسلامي مي شود، دوري كنند.

دراقدامی مناسب برای حفظ وگسترش وحدت بین مسلمانان روزجمعه واقع درهفته وحدت بنام روز جهانی حضرت محمد(ص)نامگذاری شده است واز امسال شهرهای مختلف، روستاها و مساجد کشور شاهد برگزاری جشن های باشکوهی در بزرگداشت پیامبر عظیم الشان اسلام خواهند بود.

این روز می تواند منشأ وحدت و انسجام هر چه بیشتر مذاهب اسلامی شود تا توطئه‌های گسترده و تفرقه افکنانه دشمن را که امروز با بمب‌گذاری‌ها، ترورها و جنایات مختلف شاهد آن هستیم در هم بشکندوانتظار می‌رود برادران ایمانی در کشورهای مختلف با پیوستن به این جشن، نقش خود را در تحکیم وحدت اسلامی هر چه بیشتر ایفا کنند .