جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

گرامیداشت بیست و سومین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد در خمین - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت بیست و سومین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد در خمین

گرامیداشت بیست و سومین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد در خمین

گرامیداشت بیست و سومین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد در خمین

مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان مرکزی در این مراسم گفت: این استان در راه اندازی و فعالیت کانونهای فرهنگی مساجد درپنج سال اخیر در جایگاه اول تا سوم کشور قرار گرفته است.

حجت الاسلام ذوالفقاری افزود: 530 کانون فرهنگی هنری در مساجد در این استان راه اندازی شده و 20 هزار نفر از جوانان و نوجوانان را تحت پوشش برنامه های فرهنگی و هنری قرار داده اند.

وی گفت: این استان توانسته به حد نصاب 60 درصدی تشکیل کانون مساجد در روستا ها دست یابد و این یکی از موفقیت های بزرگ است.

حجت الاسلام ذوالفقاری با بیان اینکه خمین و ساوه تنها مناطق دارای نمایندگی کانون مساجد در استان هستند ، گفت: خمین به عنوان زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی توانست نمایندگی بگیرد و اقدامات خوبی انجام داده است .

مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان مرکزی گفت: از60 کانون فرهنگی و هنری راه اندازی شده دراین شهرستان تاکنون 58 کانون به ثبت رسیده است.

امام جمعه خمین هم در این مراسم گفت: باید بستری فراهم شود تا جوانان و نوجوانان با حضور در مراکز قرآنی مساجد و انس با کتاب خدا در مقابل شبیخون فرهنگی دشمن بایستند.

حجت الاسلام حسینی ، تنها راه نجات در برابر هجوم دشمنان را توجه به قرآن و ارزشهای اسلامی دانست وافزود:انس با قرآن از روخوانی شروع می شود و بعد از آن آشنایی با مفاهیم ومهمتر از آن عمل به قرآن است.

ساداتی فرماندار خمین با اشاره به اهمیت کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت : کانون فرهنگی و هنری قلب تپنده فعالیت های فرهنگی و معنوی مساجد است .

در پایان این مراسم از کانون های برتر تجلیل و میثاق نامه مساجد خمین توسط امام جمعه، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان مرکزی و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خمین به طور نمادین امضا شد.