گامی دیگر برای تامین داروی موردنیاز بیماران و جلوگیری از خروج ارز از کشور

 

 گامی دیگر برای تامین داروی موردنیاز بیماران و جلوگیری از خروج ارز از کشور

با تولید سه محصول دارویی جدید و افزایش ظرفیت تولید سه داروی دیگر در ساوه، گام بلندی برای تامین نیاز بیماران و جلوگیری از خروج ارز از کشور برداشته شد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ از این مجموعه، 2 دارو نخستین بار در جهان و یک دارو نخستین بار در ایران تولید شده و ظرفیت تولید سه دارو هم افزایش یافته است که در مجموع سالانه بیش از ۱۳ میلیون دلار صرفه جویی ارزی در بر خواهد داشت.

رئیس کارخانه البرز بالک گفت: این محصولات مواد اولیه داروی شامل بیزوپرولول فومارات ( مهارکننده گیرنده بتا ودرمان بیماریهای قلبی وعروقی )، پرگابالین (درمان بیماریهای سرع وضد درد)،اندنسترون هیدرو کلراید(ضد تهوع) است .

دکتر سجادی افزود: ماده موثره دارویی بیزوپرولول فومارات وپرگابالین اولین بار در کشور تولید شده است  و با بومی سازی این محصولات بیشتر نیاز کشور به این مواد اولیه دارویی تامین می شود.

همچنین سایت شیمیایی شرکت البرز بالک به بهره برداری رسید و تولید صنعتی مواد موثره دارویی آتورااستاتین کلسیم ، لوزارتان پتاسیم وسیتالوپرام هیدرویروماید با افزایش ۹۰ درصدی تولید در مقایسه با سال گذشته آغاز شد.

مدیرعامل شرکت دارویی البرز بالک گفت: تولید صنعتی مواد موثره دارویی لیناگلیپتین ، ریواروکسابان ودیکلوفناک سدیم پس از اخذ موافقت اصولی هم به صورت صنعتی آغاز شده است و با بهره گیری از این تولیدات سالانه بیش از ۱۳ میلیون دلار صرفه جویی ارزی ایجاد خواهد شد.

 


دانلود