جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

گامهای استوار تولید ملی در روستاهای آشتیان - نمایش محتوای خبر

 

 

گامهای استوار تولید ملی در روستاهای آشتیان

گامهای استوار تولید ملی در روستاهای آشتیان

گامهای استوار تولید ملی در روستاهای آشتیان

 بخشدار مرکزی آشتیان در گفتگو با سفیر آشتیان ضمن تاکید بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل تنها شعار نبوده و باید سرلوحه همه کارها باشد.

وی تصریح کرد: تاکنون چهار جلسه اصلی ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی و ۹ جلسه کمیته فرعی ستاد در شهرستان آشتیان برگزار شده است.

آشتیانی بیان کرد:  ۵ جلسه از این جلسات با حضور دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی ۱۲ روستای شهرستان به طور اختصاصی جهت بررسی عرصه ها و مزیتهای نسبی هر روستا برگزار شده است.

بخشدار مرکزی آشتیان گفت: ۵ جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان برگزار شده که ۳ جلسه آن مربوط به مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی روستایی می باشد و اقدامات و پیگیریهای خوبی در سطح شهرستان در این راستا انجام شده است.

ثبت درخواست تسهیلات ۱۵ واحد تولیدی در سامانه بهین یاب

وی افزود: ثبت درخواست تسهیلات ۱۵ واحد تولیدی شهرستان در سامانه بهین یاب انجام شده و تاکنون دو واحد جهت دریافت تسهیلات به بانکهای ملت و کشاورزی معرفی شده اند.

زرنوشه با ۴۲ واحد صنعتی، روستای نمونه صنعتی در سطح استان

سمیه آشتیانی در مورد واحدهای تولیدی و صنعتی در روستاهای شهرستان گفت: ۴۲ واحد صنعتی در روستای زرنوشه در زمینه محصولات فلزی و مفتولی از قبیل گیره لباس، رخت آویز، بندهای آپارتمانی، کابینت و گیره پرده فعال هستند و این روستا، روستای نمونه صنعتی در شهرستان و حتی استان می باشد و برای روستاها و شهرستانهای همجوار نیز ایجاد اشتغال کرده است.

بخشدار مرکزی تصریح کرد : واحد تولیدی فولاد بهمن زرنوشه تولید کننده انواع نردبانهای فلزی با ایجاد اشتغال برای ۱۵ نفر است که در حال توسعه واحد می باشد.

فعالیت مجدد شرکت تولیدی الکل صنعتی و از سرگیری صادرات

آشتیانی به واحد صنعتی در روستای مزرعه نو اشاره کرد و گفت:  واحد تولید الکل ژلاتینی (ژل آتش زنه ) و بسته بندی الکل صنعتی در روستای مزرعه نو  از واحدهای تولیدی بود که در سال ۸۸ به دلیل مشکلات بازار تعطیل شد و با پیگیری انجام شده مجددا کمتر از یک ماه است که فعالیت خود را با اشتغال برای ۵ نفر آغاز کرده و در همین مدت کوتاه دو محموله محصول به کشور عراق صادر و بازارهایی از کشورهای ترکیه، عراق و افغانستان داشته است.

وی با بیان این که سایر روستاها هم در اقتصاد مقاومتی تاثیر بسزایی دارند، گفت: سایر کارگاههای تولیدی روستایی مانند پیراهن دوزی کردیجان، کارگاه تولید پمپ کولر روستای سیاوشان، تولید اسکاچ و سیم ظرفشویی در روستای سقرجوق و ... همگی در توسعه اقتصاد آشتیان نقش پررنگی دارند

منبع : ندای تفرش.