جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

کنگره سرداران و ۱۰۰۰ شهید شهرستان خمین برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کنگره سرداران و ۱۰۰۰ شهید شهرستان خمین برگزار می‌شود

کنگره سرداران و ۱۰۰۰ شهید شهرستان خمین برگزار می‌شود

کنگره سرداران و ۱۰۰۰ شهید شهرستان خمین برگزار می‌شود

فرماندار خمین با اشاره به این که ما باید با پاسداری از خون شهیدان نسل جوان با فرهنگ شهید و شهادت آشنا کنیم گفت: کنگره سرداران و ۱۰۰۰ شهید شهرستان خمین برگزار می‌شود.

سید مهدی ساداتی در نشست هماهنگی کنگره سرداران و 1000 شهید شهرستان خمین با اشاره به زنده نگه‌داشتن یاد شهدا اظهار داشت: یکی از داشته‌های نظام جمهوری اسلامی دارا بودن فرهنگ ایثار و شهادت است و از بزرگترین داشته‌ها به شمارمی‌رود و در مقابله با تهاجم فرهنگی این فرهنگ تاثیرگذار است.

وی افزود: استفاده از فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و الگو گرفتن از تفکر و رفتار شهدا، جامعه را در برابر ناهنجاری‌ها، معضلات، کجروی‌ها و انحرافات اخلاقی بیمه کرده و مشکلات رفتاری اخلاقی جامعه را کاهش می‌دهد.

فرماندار خمین تصریح کرد: شهدا با سرمشق قرار دادن کار امام حسین(ع) و مدد گرفتن از ائمه اطهار(ع) به جنگ با دشمن رفتند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمن بیافتد.

ساداتی بیان داشت: برگزاری یادواره برای شهدا فرصت خوبی است تا جان‌فشانی‌ها و از خود گذشتگی‌های غیور مردان ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس به همه شناسانده شود.

وی عنوان کرد: اگر امروز ایران اسلامی در دنیا دارای عزت، اقتدار و امنیت است همه مدیون خون شهدایی است که برای سربلندی و سرافرازی کشور جان خود را فدا کردند و با پیروی از حضرت امام خمینی (ره) به جبهه‌های حق علیه باطل رفته و امروز همه پیروزی ملت ایران با رهبری مقام معظم رهبری و حرکت کشور به تبعیت از ولایت‌فقیه به پیش می‌رود.

فرماندار خمین ادامه داد: باید با پاسداری از خون شهیدان و آشنایی نسل جوان با فرهنگ شهید و شهادت جوانان را با جان‌فشانی‌ها و از خود گذشتگی شهیدان آشنا کرده و آنها را به سرلوحه قرار دادن سیره شهدا تشویق کنیم.

ساداتی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با استفاده از رهنمودهای امام راحل(ره) رهبرمعظم انقلاب اسلامی و توسل به پیام عاشورا توانست پیروزی را از آن خود کند و با تکیه بر خون پاک شهدا توانست پرچم اهل بیت(ع) را بالا ببرد.

وی با اشاره به قیام عاشورای امام حسین (ع) افزود: یکی از مهم ترین اهداف قیام عاشورا زنده نگاه داشتن اسلامی بودکه در آن بازه زمانی داشت به فراموشی می رسید.

فرماندار خمین شهدا را سرمشق و الگوی جاودان برای تمام نسل دانست و تصریح کرد: آنها با تمام وجود و با اعتقادی راسخ این راه پرافتخار را انتخاب کردند و باید همواره یاد و نام آنها در جامعه ماندگار بماند.