جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

کتاب مراقبات ماه رمضان - نمایش محتوای رمضان

 

 

نمایش محتوای رمضان

کتاب مراقبات ماه رمضان

کتاب مراقبات ماه رمضان


Loading the player...

 

کتاب مراقبات ماه رمضان(عربی- فارسی)

نویسنده : محمد محمدی ری شهری با همکاری رسول افقی
مترجم : جواد محدثی

تاریخ انتشار:   1394

ناشر : سازمان چاپ و نشر دار الحدیث

این کتاب گزیده ای از کتاب ماه خداست. کتابی که  اهمّ  دانستنی های مربوط به روزه و ماه مبارک رمضان را با اختصار برای مخاطبان و علاقمندان به رشته تحریر درآورده است.

کتاب «مراقبات ماه رمضان»، نوشته‌ی محمد محمدی ری‌شهری ، با ترجمه‌ی جواد محدثی از عربی به فارسی می‌باشد که در مورد مراقبت‌ها و اعمال ماه مبارک رمضان نوشته شده است.

فضایل و ویژگی‌ها، برکات، آداب ورود و اعمال مورد تاکید در ماه خدا از جمله مطالب کتاب «مراقبات ماه رمضان» است.

این اثر، گزیده و تلخیصی از کتاب «شهر الله فی الکتاب و السنة» است که در پنج بخش به فضایل ماه خدا، آمادگی برای میهمانی خدا، آداب میهمانی خدا، شب قدر و آداب بیرون آمدن از میهمانی خدا می‌پردازد.

بر اساس این کتاب، خداوند در ماه رمضان میهمانی ویژه‏ای را برای تربیت روح ترتیب داده است که زمینه‌های تحول در حیات معنوی انسان و رساندن او به سعادت ابدی را پدید می‌آورد.

ساختار

این کتاب، شامل پنج بخش: فضایل ماه خدا، آمادگی برای میهمانی خدا، آداب میهمانی خدا، شب قدر، آداب بیرون آمدن از میهمانی خدا می باشد که هر بخش دارای فصولی است. در هر فصل، یک یا چند موضوع با روایات مربوط به آن از پیامبر(ص) و معصومین(ع) به زبان عربی ذکر شده و سپس ترجمه آن مرقوم گردیده است. در هر بخش، یک صفحه احادیث به زبان عربی و در صفحه‌ی مقابل، ترجمه‌ی آن احادیث به زبان فارسی نوشته شده است.

بخش اول، در مورد فضایل ماه مبارک رمضان است که در 4 فصل به عظمت، ویژگی، برکات و تاکید بر استفاده از این ماه پرداخته شده است.

در بخش دوم، تحت عنوان آمادگی برای ماه خدا، به شناخت این ماه و آمادگی و اسباب آمادگی در این ماه پرداخته شده است.

بخش سوم، در مورد آداب میهمانی خداست که در هفت فصل به آن پرداخته شده است. بخش چهارم، در مورد شب قدر و فضایل و اعمال آن است.

بخش پنجم، پیرامون آداب بیرون آمدن از این ماه، عید فطر و اعمال و آداب این روز است.

فضایل و خصایص ماه خدا، برکات ماه خدا، آداب ورود به ماه خدا، آداب ضیافت‌اللَّه، اعمال مورد تاکید در این ضیافت الهی، شب‏های قدر و آداب خروج از ماه رمضان موضوعات این کتاب‌اند. 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.