حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۷

کتاب مراقبات ماه رمضان - نمایش محتوای رمضان

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

کتاب مراقبات ماه رمضان

Loading the player...

 

کتاب مراقبات ماه رمضان(عربی- فارسی)

نویسنده : محمد محمدی ری شهری با همکاری رسول افقی
مترجم : جواد محدثی

تاریخ انتشار:   1394

ناشر : سازمان چاپ و نشر دار الحدیث

این کتاب گزیده ای از کتاب ماه خداست. کتابی که  اهمّ  دانستنی های مربوط به روزه و ماه مبارک رمضان را با اختصار برای مخاطبان و علاقمندان به رشته تحریر درآورده است.

کتاب «مراقبات ماه رمضان»، نوشته‌ى محمد محمدى رى‌شهرى ، با ترجمه‌ى جواد محدثى از عربى به فارسى مى‌باشد كه در مورد مراقبت‌ها و اعمال ماه مبارك رمضان نوشته شده است.

فضایل و ویژگی‌ها، برکات، آداب ورود و اعمال مورد تاکید در ماه خدا از جمله مطالب کتاب «مراقبات ماه رمضان» است.

این اثر، گزیده و تلخیصی از کتاب «شهر الله فی الکتاب و السنة» است که در پنج بخش به فضایل ماه خدا، آمادگی برای میهمانی خدا، آداب میهمانی خدا، شب قدر و آداب بیرون آمدن از میهمانی خدا می‌پردازد.

بر اساس این کتاب، خداوند در ماه رمضان میهمانى ویژه‏اى را براى تربیت روح ترتیب داده است که زمینه‌های تحول در حیات معنوى انسان و رساندن او به سعادت ابدى را پدید می‌آورد.

ساختار

اين كتاب، شامل پنج بخش: فضايل ماه خدا، آمادگى براى ميهمانى خدا، آداب ميهمانى خدا، شب قدر، آداب بيرون آمدن از ميهمانى خدا می باشد که هر بخش داراى فصولى است. در هر فصل، يك يا چند موضوع با روايات مربوط به آن از پيامبر(ص) و معصومين(ع) به زبان عربى ذكر شده و سپس ترجمه آن مرقوم گرديده است. در هر بخش، يك صفحه احاديث به زبان عربى و در صفحه‌ى مقابل، ترجمه‌ى آن احاديث به زبان فارسى نوشته شده است.

بخش اول، در مورد فضايل ماه مبارك رمضان است كه در 4 فصل به عظمت، ويژگى، بركات و تاكيد بر استفاده از اين ماه پرداخته شده است.

در بخش دوم، تحت عنوان آمادگى براى ماه خدا، به شناخت اين ماه و آمادگى و اسباب آمادگى در اين ماه پرداخته شده است.

بخش سوم، در مورد آداب ميهمانى خداست كه در هفت فصل به آن پرداخته شده است. بخش چهارم، در مورد شب قدر و فضايل و اعمال آن است.

بخش پنجم، پيرامون آداب بيرون آمدن از اين ماه، عيد فطر و اعمال و آداب اين روز است.

فضایل و خصایص ماه خدا، برکات ماه خدا، آداب ورود به ماه خدا، آداب ضیافت‌اللَّه، اعمال مورد تاکید در این ضیافت الهى، شب‏هاى قدر و آداب خروج از ماه رمضان موضوعات این کتاب‌اند. 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.