سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

کتاب اصحاب امام حسین(ع) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

کتاب اصحاب امام حسین(ع)

Loading the player...

دانلود

 

معرفی کتاب اصحاب امام حسین علیه السلام از مدینه تا کربلا

در کتاب اصحاب امام حسین علیه السلام از مدینه تا کربلا، شرح حال اصحاب امام سوم شیعیان علیه السلام اعم از بنی هاشم و غیر بنی هاشم طبق اسناد دست اول تاریخی و روایی، اعم از شیعه و سنی آمده است.

عاشورا و نهضت حسینی یکی از فرازهای شکوهمند تاریخی است که در آن، حق و باطل، در نبردی نابرابر رویاروی هم قرار گرفتند، اما سرانجام جبهه حق، در حافظه تاریخ ماند و الگویی برای همه بشریت شد.

بی تردید، این نبرد تاریخ ساز، مدیون اصحاب فداکار امام حسین علیه السلام بود که به پیروی از امام خود، حاکمیت ستم را بر نتابیدند؛ همان اصحابی که امام حسین علیه السلام همیشه ایمان و پایمردی شان را می ستود.

شرح حال این رادمردان، موضوعی است که این اثر با استناد به منابع دست اول و بر پایه پژوهش تاریخی، با قلمی روان و به شکل منظم و دسته بندی شده، بدان پرداخته است.

این کتاب در سه فصل تنظیم یافته است: مروری کوتاه بر زندگانی امام اصحاب ابا عبدالله الحسین علیه السلام، شهدای بنی هاشم، و اصحاب و یاران حسین علیه السلام.

در این کتاب نام 148 تن؛ اعم از بنی هاشم و اصحاب ذکر شده است، اما مجموع این تعداد را نمی توان اصحاب امام حسین علیه السلام که در کربلا حضور یافته و به شهادت رسیده اند، نام برد، بلکه مجموع اسامی که در این کتاب آمده است، برخی از آنان شهدای قبل از عاشورا و بعضی شهدای بعد از عاشورا هستند و دسته ای هم یا همراهی با امام علیه السلام نکردند و یا از حیث سند، حضورشان در کربلا، محل تردید است، اما به دلایلی نامشان در این کتاب ذکر شده است.

کتاب اصحاب امام حسین علیه السلام از مدینه تا کربلا به قلم استاد سید اصغر ناظم زاده قمی در سال1390 با شمارگان 1200 نسخه در 640 صفحه.