جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

کتاب آذرخش کربلا - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

کتاب آذرخش کربلا

Loading the player...

دانلود

معرفی کتاب آذرخش کربلا

مولف: محمدتقی مصباح یزدی

تحقیق و تنظیم کتاب: غلامحسن محرمی

ناشر کتاب:  انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

سال نشر:  1391  -   تعداد صفحات :  336 -  شابک: 964-411-001-3

این کتاب مجموعه سخنرانی های استاد در حسینیه شهدای قم در محرم 1421 است که به قلم آقای محمود پاک روان ویرایش شده و چاپ اول آن در بهار 1379 با شمارگان 5000 نسخه و به کوشش انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(رحمه الله) انجام پذیرفته است. گفتنی است این کتاب تاکنون در ده نوبت تجدید چاپ شده است.

مطالب این کتاب حاصل نگارش دوازده جلسه سخنرانی حضرت استاد می باشد که به قرار ذیل است:
در جلسات اول و دوم با عنوان «شبهاتی پیرامون عاشورا و بزرگ داشت آن» استاد به این شبهات پاسخ می گویند: علت گرامیداشت عاشورا بعد از گذشت بیش از هزار و چهارصد سال چیست؟ چرا عزاداری می کنیم، آیا بهتر نیست به جای عزاداری از جلسات بحث و گفت وگو بهره ببریم؟ چرا باید دشمنان امام حسین(علیه السلام) را لعن کرد؟

این کتاب به همت مؤسسه فرهنگی نور به زبان ترکی آذری ترجمه و در سال 2003 در 288 صفحه و با شمارگان 6000 نسخه چاپ و منتشر شده است. هم چنین کتاب مزبور با عنوان «بارقه من سماء کربلا» توسط حجت الاسلام والمسلمین محمدعبدالمنعم الخاقانی به زبان عربی ترجمه و توسط انتشارات دارالتعارف للمطبوعات بیروت منتشر شده است.

این مجموعه مشتمل بر ده فصل است: 1. پاسخ به شبهاتی پیرامون بزرگداشت و قیام عاشورا 2. اهمیت بزرگداشت قیام عاشورا 3. پیشینه تاریخ قیام عاشورا 4. انحراف جامعه در عصر امام حسین(ع) 5. ریشه یابی واقعه عاشورا 6. اهداف قیام عاشورا 7. مفهوم و مصداق امر به معروف و نهی از منکر 8. وظایف حکومت و مردم در شرایط حاضر 9. امر به معروف و نهی از منکر در قرآن 10. درسهایی از نهضت عاشورا