کاهش 25 درصدی مراجعه مردم به مراکز انتقال خون

 

با شیوع ویروس کرونا، مراجعه مردم به مراکز انتقال خون در استان مرکزی 25 درصد کاهش داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرکل انتقال خون استان مرکزی  با اشاره به کاهش ذخایر خونی و استریل بودن مراکز انتقال خون،  ازمردم خواست با اهدای خون ، این سازمان را در جهت کمک به بیماران یاری کنند.

مدیر کل انتقال خون استان مرکزی گفت: با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا ، شاهد کاهش مراجعه اهداکنندگان و به دنبال آن کاهش ذخایر خونی در استان هستیم.
دکتر مهدویانی افزود : در حال حاضر نیاز‌های بیماران ذخایر خونی استان رو به کاهش است از مردم درخواست می شود ، در این روز‌های سخت یاری گر سازمان و بیماران نیازمند به خون باشند.

وی با بیان اینکه این سازمان میزبان سالم ترین افراد است گفت : این باور غلط که اهدای خون موجب ابتلا به بیماری و کاهش سطح ایمنی می‌شود به لحاظ علمی کاملا غلط است و  اهداکنندگانی هستند که صدها بار خون و یا پلاکت خود را اهدا کردند و هیچ مشکلی برای آنها پیش نیامده است.

مدیر کل انتقال خون استان مرکزی با بیان اینکه تمام دستورالعملهای بهداشتی در این سازمان برای اهدا کنندگان رعایت می‌ شود افزود: این اطمینان خاطر را به مردم استان می دهیم که در مراکز انتقال خون تمامی دستورالعمل های بهداشتی برای حفظ سلامت اهداکنندگان از بدو ورود به سازمان رعایت می شود و هر 2 ساعت سطوح ضدعفونی می شود و هیچ خطری در رابطه با ویروس کرونا (کووید 19) یا هر آلودگی دیگر مراجعه کنندگان را تهدید نمی کند .


دانلود