جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

کار و تولید از شاخصه های مهم اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

کار و تولید از شاخصه های مهم اقتصاد مقاومتی

کار و تولید از شاخصه های مهم اقتصاد مقاومتی

کار و تولید از شاخصه های مهم اقتصاد مقاومتی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با اشاره به نامگذاری امسال گفت: کار و تولید و داشتن اقصاد سالم از شاخصه های مهم اقتصاد مقاومتی است.

آیت الله دری نجف آبادی در جمع نمازگزاران جمعه در مصلی بیت المقدس اراک افزود: برای داشتن استقلال اقتصادی و رسیدن به اوج عزت و عظمت ضمن انجام مجاهدت، باید با اسراف مبارزه و در زندگی قناعت کرد.

وی افزود : 2 و نیم درصد از هشت درصد رشد اقتصادی کشور مربوط به بهره وری است و با بومی کردن اقتصاد و احیای واحدهای صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در استان مرکزی که اکنون فقط با حدود 30 درصد ظرفیت فعالیت می کنند این استان باید در سال جدید به کارگاه بزرگ تولید وکار و فرهنگ اقتصادی تبدیل شود.

آیت الله دری گفت : برای گشودن گره ها و برون رفت از مشکلات فراروی واحدهای صنعتی کشور و به خصوص استان مرکزی بانک ها، دولت، مجلس، مدیران بنگاه های اقتصادی و مردم بباید با یکدیگر تعامل و همکاری جدی تری داشته باشند.

نماینده ولی فقیه با انتقاد از مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها افزود: رویکرد این مراکز علمی از مدرک گرایی و توجه به محفوظات باید به سوی مهارت آموزی و تخصص گرایی تغییر کند و شرکت های دانش بنیان نیزباید تقویت شوند.

وی با تبریک سال جدید و روزهای جمهوری اسلامی ایران ، سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن افزود : حضرت زهرا (س) سه گوهر را در زمین شامل نبی مکرم اسلام (ص) ، تلاوت و انس با قرآن و خواندن نماز را بسیار دوست داشت و انسان ها را همواره به انجام این امور مهم توصیه می کرد.