جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

کار رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در استان مرکزی آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کار رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در استان مرکزی آغاز شد

کار رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در استان مرکزی آغاز شد

کار رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در استان مرکزی آغاز شد

 کار رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هست صبح روز جمعه در استان مرکزی آغاز شد.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در این دوره از انتخابات یکهزار و 70 صندوق اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری دایر شده که 707 شعبه ثابت و 363شعبه سیار است.

شکرالله حسن بیگی گفت: از یکهزار و 420 شعبه اخذ رای دایر شده برای شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز یکهزار و 399 شعبه ثابت و 21 شعبه سیار است.

وی تعداد عوامل اجرایی و دست اندرکاران انتخاباتی استان مرکزی را در این دوره از انتخابات 25 هزار نفر اعلام کرد.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی خاطرنشان کرد: از جمعیت یک میلیون و 429 عزار و 405 نفری استان مرکزی در این دوره از انتخابات یک میلیون و53 هزار 956نفر واجد شرایط رای هستند.

وی شمار رای اولی ها را در این دوره از انتخابات 23 هزار و 6 نفر اعلام کرد.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی اظهار کرد: تعرفه اخذ رای در این دوره از انتخابات به میزان کافی پیش بینی شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

حسن بیگی اظهار کرد: تا کنون یک میلیون و 150 هزار تعرفه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و یک میلیون و 300 هزار تعرفه برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در اختیار شعب قرار گرفته و در صورت اعلام نیاز به سرعت تقاضای شعب پاسخ داده می شود.

برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی در مجموع 6 هزار و 619 نفر در استان مرکزی ثبت نام کردند که درحال حاضر پنج هزار و 828 نامزد شامل یکهزار و 204 داوطلب شوراهای اسلامی در شهرها و و پنج هزار و 171 نفر نامزد روستایی در گردونه رقابت حاضر هستند.

انتخابات شوراهای اسلامی در 33 منطقه شهری استان مرکزی برگزار می شود که در این زمینه 177 نفر بر کرسی های شوراهای پنجم تکیه خواهند زد.

انتخابات شوراهای اسلامی در سطح 863 منطقه روستایی برگزار می شود که تکلیف 2 هزار و 669 کرسی شورایی در این مناطق روشن می شود.