جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

کارگروه بانوان و خانواده در اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگروه بانوان و خانواده در اراک

کارگروه بانوان و خانواده در اراک

کارگروه بانوان و خانواده در اراک

 

در جلسه کارگروه بانوان و خانواده  طرح آموزش و پیشگیری از اعتیاد بانوان دراراک و بررسی مشکلات بانوان فراهان بررسی شد.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در ششمین جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده گفت: اعتیاد یکی از معضلات موجود در جامعه است که هم اکنون زنان نیز گریبانگیر این معضل شده اند و باید برای پیشگیری این امر مسولین تلاش کنند.

فرجی با اشاره به اینکه زنان نیمی از افراد جامعه را تشکیل می دهند افزود: با داشتن زنان سالم در خانواده ، جامعه ای سالم خواهیم داشت که در این راستا با توجه به افزایش اعتیاد در زنان ،طرح آموزش و پیشگیری از اعتیاد زنان 15 تا 40 سال حاشیه نشین شهر اراک در این کمیته مورد بررسی و تصویب قرار گرفت .

وی افزود: در این طرح 1000 نفر از زنان گروه سنی 15 تا 40 سال حاشیه شهر اراک که با موضوع اعتیاد مواجه هستند با هدف پیشگیری و ارائه اموزش هایی به افراد مختلف خانواده انان بمنظور ارتقاء سطح آگاهیشان انجام خواهد شد که با تامین اعتبار یکصد میلیون تومان به مدت 9 ماه در 3 فاز به اجرا در خواهد آمد.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گفت: با توجه به تغییر نگرش در حوزه زنان و خانواده در سطح شهرستانها به همت دولت و توجه اساسی به مسائل بنیادی در این حوزه مشکلات شهرستان فراهان هم در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت .

فائض پور، فرماندار شهرستان فراهان نیز در این جلسه با ارائه گزارش از فعالیت های حوزه زنان و خانواده این شهرستان گفت: کمبود فضای ورزشی و رفاهی برای بانوان ، نبود متخصص زنان و زایمان و اطفال در بیمارستان این شهر ، اشتغال زنان و ازدواج دیر هنگام دختران روستایی، مشکلات کمبود فضای فرهنگی اختصاصی برای زنان و مرکز مشاوره زنان این شهرستان از جمله مشکلات حوزه بانوان در این شهرستان است.

حسن بیگی معاون سیاسی امنیتی استاندار هم  با اشاره به نزدیکی به فعالیت های سیاسی برای انتخابات اسفندماه گفت: باید فضای جامعه به سمت انتخاباتی شدن سوق پیدا کند و زنان که نیمی از جامعه را تشکیل می دهند نیز در چارچوب قوانین در این امر شرکت کنند.