جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

کارگاه بازاریابی نشر کتاب در اراک برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگاه بازاریابی نشر کتاب در اراک برگزار شد

کارگاه بازاریابی نشر کتاب در اراک برگزار شد

کارگاه بازاریابی نشر کتاب در اراک برگزار شد

کارگاه بازاریابی نشر کتاب عصر در حاشیه نهمین نمایشگاه کتاب استان مرکزی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی غرب کشور در اراک برگزار شد

رئیس کمیسیون آموزش اتحادیه ناشران کتابفروشان تهران در این کارگاه گفت: ناشران به لحاظ اینکه با فعالیت خود در جامعه تولید ایده و فکر می کنند نقش مهمی در توسعه علمی کشور برعهده دارند.

محمدرضا سالکی افزود: ناشران باید نیازهای فکری جامعه را به صورت علمی و کارشناسی مورد بررسی قرار دهند و با انتشار آثار فاخر در راستای حل مشکلات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه گام بردارند.

وی بیان کرد: قیمت گذاری، طراحی و راهبرد، نظام توزیع، محتوا، طرح روی جلد، گرافیک و ترویج اطلاع رسانی از مسائل مهمی است که ناشران باید در انتشارات خود به آنها توجه داشته باشند.

رئیس کمیسیون آموزش اتحادیه ناشران کتابفروشان تهران اظهار کرد: ناشران باید از طریق پرسشنامه و یا تحقیقات میدانی نیازهای جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان را مورد ارزیابی قرار داده و انتشارات خود را بر این اساس برنامه ریزی کنند چرا که این مهم ضمن تامین نیازهای جامعه سود سرشاری را نیز نصیب ناشران می کند.

وی بیان کرد: اگر ناشران به دنبال تغییری در حوزه نشر و کتاب هستند باید به خودشان متکی باشند و در بازار سازی و ایجاد و تغییر عادات و سلیقه مخاطبان کارجدی را شروع کنند.

سالکی با بیان اینکه ناشران تولیدی دارند و کالای تولید می‌کنند، عنوان کرد: کتاب کالای فرهنگی و درونی است و این وظیفه ناشر است که موتور مطالعه مخاطبان را روشن کند و انگیزه لازم را از راه های مختلف به وجود بیاورد و در کل نوعی بازار سازی را ایجاد کند.

نهمین نمایشگاه کتاب استان مرکزی از 13 آذرماه جاری آغاز به کار کرده که تا 18 ماه جاری نیز ادامه دارد.