جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

چهل و نهمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

چهل و نهمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد

چهل ونهمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد

چهل و نهمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد

چهل ونهمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه با حضور ائمه جمعه شهرستان و اعضای شورا  در محل دفتر امام جمعه زرندیه برگزار شد

حجت الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی در این نشست گفت:بررسی فعالیت ها و اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتی باید در دستور کار مسئولان شهرستانن قرار گیرد.

امام جمعه زرندیه تصریح کرد: مبحث اقتصاد مقاومتی، با آموزه دین اسلام و تعالیم آسمانی بی ارتباط نیست چرا که در قرآن همواره بر اتحاد و انسجام برای غلبه بر تنگناها تاکید شده است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یک آموزه دینی است کهکاهش وابستگی کشور در عرصه های مختلف را به دنبال دارد.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار کرد: فرهنگ صحیح مصرف، استفاده از کالای ایرانی، مبارزه با پدیده قاچاق کالا و تثبیت اشتغال پایدار مصادیقی از الگوهای اقتصاد مقاومتی است.

فرماندار زرندیه نیز در این نشست گفت: نقش دولت یازدهم در تحقق اصل مقاومتی بی بدیل است.
محمد کردی تصریح کرد: روستاها به عنوان کانون های توسعه و اقتصاد در تحقق اقتصاد مقاومتی نقشی حیاتی دارند و باید زمینه اشتغال در این مناطق فراهم شود.

وی گفت: باید بستر مناسب فرهنگی برای جذب و حفظ سرمایه های اقتصادی و فکری در شهرستان فراهم باشد و با آسیب شناسی موانع تولید و کارآفرینی و مشارکت دستگاه های اجرایی، اقتصاد مقاومتی در این شهرستان شکوفا شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز گفت: فرهنگ تولید کالاهای استاندارد ومقاوم در حوزه اقتصاد مقاومتی باید مورد تاکید قرار گیرد.

احمد جوانمرد تصریح کرد: استفاده از کالاهای ایرانی و فرهنگ سازی در این حوزه می تواند راه تحقق اقتصاد مقاومتی را هموار کند.

در این نشست ارائه گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی شهرستان با رویکرد اقتصاد مقاومتی و بررسی تنگناهای واحد های تولیدی زرندیه به تصویب رسید.

شهرستان زرندیه به مرکزیت شهرمامونیه با جمعیت 57 هزار نفر از نظر وسعت دومین و از نظر جمعیت پنجمین شهرستان استان مرکزی است