جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

چهار مرکز مشاوره خانواده در استان مرکزی آغاز به‌کار می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار مرکز مشاوره خانواده در استان مرکزی آغاز به‌کار می‌کند

چهار مرکز مشاوره خانواده در استان مرکزی آغاز به‌کار می‌کند

چهار مرکز مشاوره خانواده در استان مرکزی آغاز به‌کار می‌کند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی گفت: در راستای کاهش آمار طلاق چهار مرکز مشاوره خانواده از ابتدای مهر فعالیت خود را آغاز می‌کند.

عباس قاسمی در جلسه شورای قضایی استان با اشاره به اقدامات پیشگیری از طلاق اظهار داشت: در راستای پیشگیری از روند فعلی طلاق باید عزمی جدی و همه جانبه داشت و این امر نیازمند حمایت تمامی دستگاه‌ها است و در این راستا درحال انجام اقداماتی برای جلوگیری از روند روبه رشد طلاق هستیم که  اگر به مرحله اجرا برسد کاهش آمار طلاق را به دنبال دارند.

وی افزود: در راستای کاهش آمار طلاق چهار مرکز مشاوره در خانواده از ابتدای مهر فعالیت خود را آغاز می‌کنند در تلاشیم که مسئولان حوزه دادگاه خانواده زوجین را قبل از دادخواست طلاق به این مراکز معرفی نمایند، همچنین لازم به ذکر است که در مراکز مشاوره خانواده از افرادی با توانمندی بالا همکاری گرفته‌ایم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تصریح کرد: هدف از ایجاد این مراکز اشتغال‌زایی نیست بلکه در نظر داریم به این وسیله از فروپاشی محافل زندگی جلوگیری کنیم، امروزه مبحث مسجد محوری کمتر مورد توجه واقع می‌شود و به همین علت باید تلاش شود تا از این اماکن به عنوان پایگاه آموزش و مهارت‌افزایی استفاده کرد.

قاسمی ادامه داد: عدم مدیریت نیازها در خانواده بیشترین آمار مشکلات خانوادگی را به خود اختصاص داده، مدیریت درست این نیازها می‌تواند عامل موثری در کاهش آمار طلاق باشد و باید در این راستا آموزش‌های لازم انجام شود.

وی عنوان کرد: توهین و جسارت به بانوان یکی از عوامل مهم در ظهور اختلافات خانوادگی است که لازم است در این راستا زن و مرد جایگاه واقعی خودشان را بشناسند تا مشکلات موجود کاهش یابد و این امر تنها با برگزاری دوره‌های آموزشی حل نمی‌شود و نیازمند شناخته شدن نگرش و جایگاه انسانی به معنای واقعی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی خاطرنشان کرد: اعتقاد ما به آموزش مهارت‌های زندگی از دوران کودکی است که امروزه به این امر بسیار مهم چنان که باید توجه نمی‌شود.

قاسمی با اشاره به عواقب بی‌توجهی به آموزش مهارت‌های زندگی بیان داشت: فرزندان امروز در آینده‌ای نزدیک بزرگ می‌شوند و براساس نیازهای شخصی عاشق می‌شوند و سپس با واقعیت‌های زندگی مواجه شده و با مشکل مواجه می‌شوند در همین راستا باید کوشید تا آموزش‌های لازمه را از همان دوران کودکی ارائه دهیم تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنیم.