جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی؟ - نمایش محتوای خبر

 

 

چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی؟

چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی؟

چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی؟

سنت دیرینه ایرانی که می تواند به حادثه ای تلخ تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ چهارشنبه سوری از جمله سنت های دیرینه ما ایرانیان است که متاسفانه آداب و رسوم زیبای آن رفته رفته در حال فراموشی است و انفجار، مواد محترقه و آسیب های ناشی از آن چهارشنبه سوری رو تبدیل به چهارشنبه سوزی کرده است.

آموزش آداب، رسوم و سنن بی خطر به خصوص آیین های چهارشنبه سوری و نوروز به کودکان و نوجوانان می تواند جایگزین رفتارهای پرخطر باشد تا با صحت و سلامت به استقبال نوروز و سال نو برویم.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: اتش نشانی اراک امادگی لازم برای خدمات رسانی به مردم در چهارشنبه پایان سال را دارد و افراد در صورت بروز هرگونه حادثه ای می توانند با شماره 125 تماس بگیرند.

اجاقی افزود: پویش" نه به چهارشنبه سوری خطرناک " از اقدامات سازمان اتش نشانی اراک برای کاهش حوادث چهارشنبه پایان سال است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک هم گفت: متاسفانه در سال گذشته شاهد حوادث ناگواری از جمله کور شدن و قطع اندامهای بدن به ویژه در افراد سنین بین 20 تا 40 سال را شاهد بوده ایم.

جمالیان افزود: بیمارستان امیرالمومنین و بیمارستان ولیعصر امادگی لازم برای خدمات رسانی به همشهریان را در چهارشنبه پایان سال دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان اراک هم گفت: از مردم در خواست میکنیم مراقب خانواده های خود باشند و از حضور در مکان های شلوغ خودداری کنند.

مختاری افزود: با افراد هنجار شکن که باعث سلب اسایش مردم می شوند نیز برخورد خواهد شد.

حقدوست، نماینده دادستان هم گفت: مطابق قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات، افرادی که نسبت به تهیه، تولید، نگهداری، حمل یا توزیع و فروش مواد محترقه و منفجره غیرمجاز اقدام نمایند به مجازات حبس و جزای نقدی محکوم خواهند شد.