حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

چهاردهمین کلانشهر ایران مهیای میزبانی از 13میلیون مسافر نوروزی - نمایش محتوای خبر

 

 

چهاردهمین کلانشهر ایران مهیای میزبانی از 13میلیون مسافر نوروزی

شناسه : 342060633

چهاردهمین کلانشهر ایران مهیای میزبانی از 13میلیون مسافر نوروزی

چهاردهمین کلانشهر ایران مهیای میزبانی از 13میلیون مسافر نوروزی

بهار طبیعت با سفر و سنت های نوروزی گره خورده و ایام تعطیلات سال نو بهترین فرصت است برای آشنایی با داشته های فرهنگی و تاریخی در مناطق مختلف کشور از جمله استان مرکزی است.

استان مرکزی به دیار هفت هزار ساله شهرت دارد که گنجینه ارزشمندی از جاذبه های فرهنگی، طبیعی و تاریخی را در خود دارد و در ایام تعطیلات نوروزی آماده است تا ضمن میزبانی از مسافران، داشته های فرهنگی، تاریخی و گردشگری و هنری خود را عرضه کند.

استان مرکزی با واقع شدن در مسیر اصلی شاهراه شمال به جنوب کشور، در ایام تعطیلات نوروزی طیف قابل توجهی از مسافران نوروزی را سرویس دهی می کند و امسال در ستاد خدمات تسهیلات سفر استان مرکزی برای ماندگاری مسافران در دیار آفتاب و آشنایی آنان با جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی برنامه ریزی شده است.

استان مرکزی ظرفیت های عظیمی در بخش های مختلف گردشگری طبیعی، تاریخی و مفاخر بزرگ کشور دارد به طوری که 80 درصد از مفاخر ایران اسلامی متولد نقاط مختلف این استان هستند.

با توجه به اهمیت خدمات گردشگری ، نیازها و انتظارات، خبرگزاری ایرنا در اراک با حضور اعضا ستاد خدمات سفر در استان مرکزی در میزگردی، ظرفیت ها و برنامه های پیش بینی شده برای ایام نوروز را در استان مرکزی در بوته نقد و نظر گذاشت.