سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

چند خبر کوتاه از سراسر استان - نمایش محتوای خبر

 

 

چند خبر کوتاه از سراسر استان

چند خبر کوتاه از سراسر استان

چند خبر کوتاه از سراسر استان

خبرهایی از سایر نقاط استان را در اینجا بخوانید.

در ششمین جلسه شورای فنی استان بر استانداردسازی بتن ها و سنگ دانه ها و رعایت قوانین و مقررات فنی و مهندسی در ساخت و سازها تاکید شد.

در این جلسه معاون عمرانی استانداری گفت: بایدشرکت های تولید کننده دارای کدینگ باشد و مصالح از جمله بتن ها و سنگ دانه ها از استاندارد بالایی برخوردار باشند.

 فیلی به کیفیت تیرچه های فلزی هم اشاره کرد و گفت: این محصول جدید دارای مقاومت بالا و استاندارد بالاست که مصرف کننده ها می توانند به راحتی از این محصول استفاده کنند.

اراک
مدیرعامل شرکت گاز استان علت افزایش مبلغ فیش های گاز را محاسبه  چهار ماه پایانی سال با قیمت ماه های سرد اعلام کرد.

اراک
درجلسه ستاد دهه فجر کمیته بانوان استان حضور زنان استان در کنگره زنان موفق در تهران و جشنواره زن و رسانه از جمله برنامه های این کمیته عنوان شد.  

 مشاور امور بانوان و خانواده دراین جلسه گفت: تبیین نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و دستاوردهای آنان در این حوزه از اهداف اصلی کمیته بانوان و خانواده در دهه فجر است.

فرجی بر برگزاری مراسم های دهه فجر بانوان به صورت جمعی تاکید کرد.

خنجین

با همت کار آفرینان خنجینی و فعالیت 7 کارگاه تولید قارچ خوراکی در این شهر برای 50 نفر اشتغال ایجاد شده است.

اراک
شیروی مدیرکل صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنایع در بازدید از چند واحد صنعتی اراک گفت:استان مرکزی قطب چهارم صنعت کشور است و باید به آن توجه شود.

اراک
در ششمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان صدور مجوز واگذاری زمین برای احداث پارکینگ شرکت تعاونی کامیون داران محلات ، راه اندازی خدمات مکانیزه پارک بانی در شهر اراک و رفع مشکلات تداخل ترافیکی خروجی مجتمع خدمات رفاهی شهر جدید امیرکبیر اراک مصوب شد.

اراک
در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان ، مرکز دولتی درمان معتادان  با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی اراک گشایش یافت.

خنداب

غیاثی فرماندار خنداب در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه های دهه فجر این شهرستان ، تشکیل کمیته های بیست گانه ، آذین بندیی معابر در سطح شهرو روستا , سرکشی از خانواده های معظم شهدا و ارائه تخفیفات ویژه در شهرداریها و دهیاریها و همچنین ویزیت رایگان مراکز بهداشتی و درمانی را از برنامه های دهه فجر عنوان کرد.

 اراک
قاسمی معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان گفت:  در اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده شهر اراک  258توزیع کننده مواد مخدر،47 سارق و  9  مزاحم و اراذل و اوباش دستگیر شدند.

خنداب

غیاثی فرماندار خنداب در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان  بر ارائه راهکار موثر در کاهش آسیب های اجتماعی ، همچنین برگزاری باشکوه ایام دهه فجر در این شهرستان تاکید کرد.

زرندیه

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرندیه د رجلسه شورای اداری این شهرستان گفت:امروز زمان آن است که ثابت کنیم انقلاب ایران ،انقلابی برخاسته از اندیشه های والای دینی ،قرآنی واسلامی است.

 فرماندار زرندیه هم از تشکیل کمیته های 17گانه ستاد دهه فجر در این شهرستان خبر داد.

زرندیه

حجت الاسلام باقری امام جمعه زاویه درجشن تکلیف  420 دانش دختر شهرستان زرندیه گفت: شما دانش آموزان باید به تکلیف خود مخصوصا نماز که واجب است اهتمام داشته باشید .