جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

پیش ثبت‌نام سفر به عتبات عالیات در استان مرکزی به‌زودی آغاز می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش ثبت‌نام سفر به عتبات عالیات در استان مرکزی به‌زودی آغاز می‌شود

پیش ثبت‌نام سفر به عتبات عالیات در استان مرکزی به‌زودی آغاز می‌شود

پیش ثبت‌نام سفر به عتبات عالیات در استان مرکزی به‌زودی آغاز می‌شود

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان مرکزی گفت: پیش ثبت نام تشرف به عتبات عالیات در ماه محرم و صفر از ۱۶ مردادماه آغاز می‌شود.

خلیل نجفی نظام‌آبادی با اشاره به آغاز پیش ثبت نام عتبات اظهار داشت: امسال پیش‌بینی می‌شود بیش از دو میلیون و 500 میلیون نفر از سراسر کشور به منظور زیارت قبور مبارک امام حسین(ع) و امیرالمومنین(ع) و دیگر ائمه به کشور عراق سفر کنند.

وی افزود: سال گذشته حدود 2 میلیون نفر به عنوان زائر در ایام اربعین به کشور عراق عزیمت کردند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه سال گذشته حدود 400 هزار نفر از استان مرکزی به عتبات مشرف شده‌اند گفت: ثبت نام برای حضور در مراسم اربعین باید به صورت گروهی انجام شود و از ورود افراد به شکل انفرادی جلوگیری به عمل می‌آید.

نجفی نظام‌آبادی ادامه داد: افراد برای ثبت نام باید با مراجعه به سایت سماح آمادگی خود را اعلام کرده و همچنین سامانه samah.haj.ir تا اواخر آبان ماه (نیمه صفر) برای ثبت نام علاقه‌مندان باز است.

وی خاطرنشان کرد: هنوز مبلغ مشخص نشده و مردم ثبت نام را به روزهای آخر موکول نکنند و متقاضیان ثبت نام باید اطلاعات نخست شناسایی خود و همراهانشان را که شامل (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت درج کنند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی عنوان کرد: کد ملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق می‌شود و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت‌ احوال کشور مطابقت داده می‌شود و افراد باید در  ثبت کد ملی خود دقت کافی داشته باشند.

نجفی افزود: بعد از قطعی شدن ثبت‌ نام سیستم یک شماره رهگیری برای گروه در نظر می‌گیرد و افراد با استفاده از این شماره کار پیگیری ثبت نام خود را انجام دهند