رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

پیاده‌روی جاماندگان اربعین در نقاط مختلف استان مرکزی - نمایش محتوای محرم

 

 

پیاده‌روی جاماندگان اربعین در نقاط مختلف استان مرکزی

پیاده‌روی جاماندگان اربعین در نقاط مختلف استان مرکزی

پیاده‌روی جاماندگان اربعین در نقاط مختلف استان مرکزی

همزمان با اربعین حسینی(ع) از ساعاتی پیش پیاده‌روی جاماندگان با حضور اقشار مردم استان مرکزی برگزار شد.

پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی "جاماندگان اربعین حسینی" با حضور عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) و جاماندگان از پیاده‌روی اربعین در کربلا، از ساعاتی پیش در شهرهای مختلف استان مرکزی برگزار می‌شود.

این مراسم که در شهرها و روستاهای مختلف استان مرکزی و در مسیرهای منتهی به بقاع متبرکه امامزادگان واجب التعظیم استان مرکزی برگزار شده است، عزاداران حسینی اربعین پس از پیاده روی تا مسیر رسیدن به بقاع متبرکه در حرم مطهر امامزادگان استان مرکزی به اقامه عزای حسینی می‌پردازند.

همچنان، در برخی شهرهای استان مرکزی ضمن برگزاری تعزیه یا شبیه خوانی، دسته‌جات عزاداری در قالب هیئات سینه‌زنی و زنجیرزنی به راه افتاده است و در برخی مناطق استان نیز کاروان نمادین اسرای کربلا به حرکت درامده است.

در اراک نیز از ساعت 10 صبح امروز پیاده روی اربعین حسینی با عنوان جاماندگان اربعین از میدان امام حسین(ع) به سمت میدان فراهان و از آنجا به سمت حرم مطهر امامزاده محمدعابد(ع) در مشهد میقان برگزار شد.

در این مسیر، با برپایی ایستگاه‌های صلواتی خودجوش مردمی از زوار و عزاداران اربعین که فاصله چندکیلومتری از اراک تا این بقعه متبرکه را به پیاده‌روی می‌کنند، پذیرایی می‌شود.

مدیر آستان مقدس امامزاده محمد عابد اراک در حشایه این پیاده‌روی با حضور در بین اقشار مختلف مردم به خبرنگار تسنیم گفت: پیاده روی اربعین حسینی(ع) در روز اربعین از میدان امام حسین(ع) تا حرم ملکوتی امامزاده محمد عابد(ع) مشهد میقان اراک با حضور شیفتگان اهل بیت(ع) و زائرین آستان مقدس امامزاده عابد(ع) برگزار شد.

حجت‌الاسلام عبدالله حسینخانی افزود: امسال پنجمین سالی است که این مراسم با حضور گسترده اقشار مختلف مردم ولایتمدار و عاشقان و دوستداران اهل‌بیت(ع) برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و با هماهنگی‌هایی که با اتوبوسرانی انجام شده است، مسیر برگشت شهروندان از مشهد میقان رایگان خواهد بود که برای این منظور 40 دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده است.

قرائت قرآن، برپایی مراسم مداحی، سینه‌زنی، سخنرانی و قرائت زیارت اربعین حسینی را از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده در بقاع متبرکه امامزادگان واجب التعظیم در سطح استان مرکزی است

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


آداب و رسوم محرم

مقدمات سفر اربعین

مقدمات سفر اربعین

مدت ویدئو: 01:32

علم گردانی روستای تاریخی هزاوه

علم گردانی روستای تاریخی هزاوه

  مردم روستای هزاوه از دیرباز همچون گذشتگان خود از آغاز ماه محرم با برگزاری مراسم علم گردانی در دهه اول ماه محرم نسبت به سالار شهیدان ابراز ارادت وعزاداری می...