سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی اراک در زمره دانشمندان برتر جهان - نمایش محتوای خبر

 

 

پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی اراک در زمره دانشمندان برتر جهان

پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی اراک در زمره دانشمندان برتر جهان

پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی اراک در زمره دانشمندان برتر جهان

 

  دکتر «رضا درویش چشمه‌سلطانی» از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی در فهرست دانشمندان برتر جهان قرار گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز اراک، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: دانشگاه استفورد آمریکا هرساله مراکز علمی کشورهای مختلف را بررسی کرده و دانشمندان یک درصد و ۲ درصد را اعلام می‌کند که دکتر درویشی نیز از دانشمندان ۲ درصد برتر اعلام شده است.

 دکتر سید «محمد جمالیان» افزود: فهرست دانشمندان ۲ درصد برتر از سوی محققان دانشگاه استنفورد با بررسی و ارزیابی مستندات داده‌های پایگاه اسکوپوس ارائه شده است و در تاریخ ۱۶ اکتبر ۲۰۲۰ در مجله Plos Biology (زیست‌شناسی پلاز) منتشر شده است.

او اضافه کرد: ۱۵۹ هزار و ۶۸۳ پژوهشگر در ۲۲ حوزه علمی و ۱۷۶ حوزه تخصصی براساس شاخص‌های استنادی استاندارد طبقه بندی شده‌اند و ارزیابی و انتخاب این محققان براساس شاخص‌های خاص علمی وپژوهشی بوده است.

دکتر جمالیان گفت: دکتر درویش با انتشار ۷۹ مقاله و ثبت و انتشار اولین مقاله در سال ۲۰۰۸ در این مجله بر اساس شاخص c رتبه ۷۹۶۰۳ را کسب کرده است که افتخاری برای جامعه پزشکی و دانشگاهی استان مرکزی محسوب می‌شود.

استان مرکزی با یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان، ۲۰ بیمارستان فعال با یک هزار و ۹۴۵ تخت مصوب و ۷۵۰ تخت فعال در قالب ۸۵ بخش درمانی دارد.

مجلات پلاز(plos) یک سری از نشریات در زمینه های علوم طبیعی و پزشکی هستند که دسترسی به آنها عموم برای آزاد است و از سال ۲۰۰۶ از سوی کتابخانه عمومی علم (Public Library of Science) در موضوعات تحقیقات دست اول در هر زمینه‌ای از علوم طبیعی و پزشکی منتشر می‌شوند.

دانشگاه استنفورد که در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیای آمریکا قرار دارد در سال ۱۸۸۵ از سوی لیلند جونیور استنفورد و همسرش ساخته شد و در سال ۱۸۹۱ فعالیت خود را آغاز کرد.