رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

پوشش ۷۵ درصدی شبکه ایمنی برای واحد‌های صنعتی - نمایش محتوای خبر

 

 

پوشش ۷۵ درصدی شبکه ایمنی برای واحد‌های صنعتی

شناسه : 356621149

پوشش ۷۵ درصدی شبکه ایمنی برای واحد‌های صنعتی

پوشش ۷۵ درصدی شبکه ایمنی برای واحد‌های صنعتی

 

مدیر ایمنی شهرک‌های صنعتی کشور: ۷۵ درصد واحد‌های صنعتی تحت پوشش شبکه ایمنی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ توفیقی درمراسم گرامیداشت روز آتش نشان در شهرک صنعتی خمین گفت: حوادث آتش سوزی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در نیمه نخست امسال ۱۲ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: برگزاری ۸۰۰ هزار نفر ساعت دوره آموزش ایمنی در سال گذشته از دلایل مهم کاهش حوادث آتش سوزی در شهرک هاو نواحی صنعتی بوده است.

 مدیر ایمنی بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور اضافه کرد: هر حادثه در شهرک و نواحی صنعتی به طور میانگین ۳۰ میلیارد ریال خسارت وارد می‌کند و این ضرر به غیر از روز‌های از دست رفته کار است و بر همین اساس کاهش حوادث با اقدامات پیشگیرانه در اولویت قرار دارد.

توفیقی عنوان کرد: آتش سوزی در صدر حوادث شهرک و نواحی صنعتی است و حدود ۵۰ درصد از حوادث واحد‌های صنعتی مربوط به آتش سوزی است.

وی بیان کرد:اجرای طرح ممیزی ایمنی در واحد‌های صنعتی از این اقدامات پیشگیرانه است که تاکنون ۱۱ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند و تا سال ۱۴۰۰ نیز تمام شهرک‌ها و نواحی صنعتی از نظر ایمنی ممیزی می‌شوند.

 مدیر ایمنی بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور اضافه کرد: پیشگیری از اولویت‌های مهم حوزه ایمنی شرکت شهرک‌های صنعتی کشور دانست و افزود: ۷۵ درصد واحد‌های صنعتی تحت پوشش شبکه ایمنی قرار دارند و ۸۳ درصد کارکنان شهرک‌های صنعتی کشور از خدمات ایمنی و آتشنشانی بهره‌مند هستند.

توفیقی با اشاره به اینکه ۲۱۲ ایستگاه آتش نشانی و بیش از ۲۷۲ ماشین آتش نشانی برایر توسعه تجهیزات اطفاء حریق در کل کشورفعالندتصریح کرد: تامین خودرو‌های آتش نشانی در شهرک‌های صنعتی کشور ۱۰ میلیارد ریال هزینه دارد و منابع مالی راهبری و نگهداری هر ایستگاه آتش نشانی در ماه ۱۵۰ میلیون ریال است.

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های استان مرکزی هم در این مراسم گفت: برای افزایش ضریب ایمنی در واحد‌های صنعتی طرح ممیزی ایمنی را در ۷۷۰ واحد صنعتی اجرا شده است.
آمره افزود:۱۷ شهرک و نواحی صنعتی دارای ایستگاه آتش نشانی است که این ایستگاه‌ها مجهز به ۲۲ خودروی آتش نشانی هستند.

وی ادامه داد: تمامی شهرک‌های صنعتی این استان مجهز به ایستگاه آتش نشانی هستند و نواحی صنعتی که در معرض خطر آتش سوزی قرار دارند نیز ایستگاه آتش نشانی دارند.

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در مراسمی به گرامیداشت روز آتش نشان در پایگاه آتش نشانی شهرک صنعتی خمین  از آتش نشانان ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی خمین  تجلیل شد.