سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

پوستر جشنواره فرهنگی هنری غدیر رونمایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پوستر جشنواره فرهنگی هنری غدیر رونمایی شد

پوستر جشنواره فرهنگی هنری غدیر رونمایی شد

پوستر جشنواره فرهنگی هنری غدیر رونمایی شد

پوستر جشنواره فرهنگی هنری غدیر در بیت امام جمعه اراک رونمایی شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره فرهنگی هنری غدیر که در بیت امام جمعه  اراک  برگزار شد، با بیان این‌که امسال اولین  جشنواره استانی  غدیر در استان مرکزی برگزار می شود، گفت: هدف از این جشنواره حمایت از هنرمندان استان است.

 محسن شریفی افزود: جشنواره غدیر به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و با همکاری مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر اراک، انجمن خوشنویسان شعبه اراک، انجمن هنرهای تجسمی، کانون های فرهنگی هنری مساجد استان،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در فرهنگسرای آیینه برگزار می شود.

وی ادامه داد: این جشنواره با هدف بهره گیری از مفاهیم ارزشمند قرآن کریم و عرض ارادت به مقام مولای متقیان حضرت علی(ع) و همچنین تبیین، توسعه و ترویج فرهنگ علوی و تشویق استعدادهای خلاق و ایجاد انگیزه و تحرک برای استمرار فعالیت های تحول آفرین هنر ناب خوشنویسی، تجسمی شعر و عکس  برگزار می شود.
شریفی تبادل تجربیات و رهاوردهای این هنر قدسی در بین هنرمندان خوشنویسی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری و مذهبی مرتبط با مضامین قرآنی، تبادل تجربیات مفید و ارزنده بین هنرمندان و تشویق هنرمندان برای خودسازی از طریق تحریر آیات را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با تأکید بر این‌که مکتب غدیر هویت و شناسنامه جهان اسلام است، گفت: زبان هنر بهترین ابزار برای تبیین ارزش‌های دینی و شیعی است و در این راستا از ظرفیت و توانایی تمامی انجمن های هنری و ادبی بهره‌مند هستیم.