رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

پشتیبانی از ولایت مهمترین پیام واقعه غدیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

پشتیبانی از ولایت مهمترین پیام واقعه غدیر است

پشتیبانی از ولایت مهمترین پیام واقعه غدیر است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: پشتیبانی از ولایت و حفظ وحدت مسلمانان، مهمترین پیام واقعه غدیر خم است.

 آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی شامگاه شنبه در جشن عید غدیر خم در حسینیه غدیر اراک، افزود: تفکر ولایی قدرت نرم و از اصول پایه دین مبین اسلام است و پیام واقعه غدیر، ولایت پذیری و تبعیت از قرآن و عترت است که باید زوایا و ابعاد این پیام مترقی به بهترین شکل بازگو و منتشر شود.

وی اضافه کرد: حضرت محمد (ص) امام علی (ع) را که اسوه فضیلت‌ها و ارزش بود به بشریت معرفی کرد تا پس از خود، امت اسلامی به گمراهی و تباهی رهسپار نشوند.
امام جمعه اراک بیان کرد: واقعه غدیر حامل مهمترین‌ و تعیین کننده‌ترین مساله دین مبین اسلام یعنی ولایت پذیری است و الگوی زندگی اسلامی را ارایه داده است.
وی افزود: پرداختن به مفهوم ولایت، ناب ترین مفهومی است که می تواند ضمن تحکیم مبانی حکومت دینی و فلسفه سیاسی اسلام و نیز اثبات بطلان سفسطه جدایی دین از سیاست، چراغی فراروی جامعه اسلامی باشد.
آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: ولایت یکی از ارکان مهم دین مبین اسلام است و دهه ولایت و امامت بهترین فرصت برای آشنایی بیشتر به نقش اساسی و بی بدیل این رکن در جامعه است.
وی افزود: انس با غدیر موجب مودت و علاقه به امامت و ولایت، اطاعت‌پذیری بدون قید و شرط، وحدت بین مسلمانان و همچنین روشن شدن مسیر حرکت انسان به سوی کمال و سعادت می‌شود و فاصله گرفتن از غدیر موجب خسران و نابودی است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه سخنان خود به وحدت بین شیعیان و اهل سنت در داخل و خارج کشور تاکید کرد و گفت: شیعیان از بیان مطالبی که احساسات برادران اهل سنت را تحریک می کند پرهیز کنند چرا که استکبار جهانی از این موارد در راستای دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی استفاده می کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اصلاح الگوی مصرف را زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: مصرف هدفمند در بخش های مختلف سرمایه ای است که نباید از آن غافل بود.
امام جمعه اراک افزود: اصلاح الگوی مصرف شعار نیست، بلکه همه باید برای فراهم کردن راهکارهای عملی و بسترسازی برای این کار، تلاش کنند.
واقعه غدیراز مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام است که در آن، پیامبر اسلام (ص) هنگام بازگشت از حجة الوداع در 18 ذی‌الحجه سال دهم قمری در مکانی به نام غدیر خم، امام علی (ع) را به عنوان جانشین خود معرفی کردند.