جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

پرورش ماهی قزل‌آلا با استفاده از قفس در استان مرکزی توسعه می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

پرورش ماهی قزل‌آلا با استفاده از قفس در استان مرکزی توسعه می‌یابد

پرورش ماهی قزل‌آلا با استفاده از قفس در استان مرکزی توسعه می‌یابد

پرورش ماهی قزل‌آلا با استفاده از قفس در استان مرکزی توسعه می‌یابد

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: پرورش ماهی قزل‌آلا با استفاده از قفس در استان مرکزی توسعه می‌یابد.

حسن اکبری با اشاره به اینکه پرورش ماهی در قفس یکی از اهداف چهارده‌گانه وزارت جهاد کشاورزی در حوزه اقتصاد مقاومتی است اظهار داشت: هدایت و توسعه فعالیت‌های آبزی‌پروری به‌ سمت منابع آبی غیرقابل شرب مثل دریاها و سدهای ذخیره آب کشاورزی به سبب محدودیت‌های منابع آبی کشور از سیاست‌های اصلی شیلات ایران در سال 95 و برنامه ششم توسعه کشور به‌ حساب می‌آید.

وی افزود: شیلات ایران بر همین اساس تولید 20 هزار‌ تن انواع آبزیان برای امسال و 200 هزار تن برای پایان برنامه ششم توسعه در سیستم‌های قفس را در دستور کار خود قرار داده است.

اکبری تصریح کرد: هزینه تولید پائین‌تر نسبت به سایر سیستم‌های پرورشی و استفاده بهینه از منابع آبی از مزایای انجام فعالیت‌های آبزی‌پروری در قفس به شمار می‌رود.

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به وضعیت استان مرکزی در حوزه آبزی‌پروری گفت: در حال حاضر تعدادی سد خاکی با کاربری ذخیره آب کشاورزی در استان مرکزی مناسب برای پرورش ماهی در قفس شناسایی شده است.

وی بیان کرد: در صورت تسریع صدور مجوزهای مربوطه امکان تولید 50 تن ماهی قزل‌آلا برای سال 95 و آماری بالغ بر 200 تن ماهی قزل‌آلا و خاویاری برای سال آینده فراهم می‌شود.