جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط استان - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط استان

پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط استان

پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط استان

بیش از 400 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط استان مرکزی پرداخت شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت که به استان مرکزی سفر کرده در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در اراک گفت: با پیگیری های انجام شده بیش از 400 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط استان مرکزی پرداخت شده است.
محمدرضا نعمت زاده گفت:امسال صنعت کشور رشد پنج درصدی داشته است وتلاش ها برای افزایش ظرفیت های اشتغالزایی ادامه دارد .

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: تقویت صنایع کوچک از جمله اقدامات پیش روی این وزارتخانه است .

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : در کنار توجه به صنایع کوچک ، چالش های صنایع بزرگ کشور نیز باید مورد واکاوی قرار گیرد که در سفر امروز به استان مرکزی تنگناهای شش واحد بزرگ صنعتی اراک و دو واحد صنعتی شهرستان ساوه بررسی می شود.

نعمت زاده گفت :کشورمان در دو دهه اخیر به عنوان یکی از صادرکنندگان واگن مطرح بوده و هم اینک 46 صنعت واگن سازی در کشور وجود دارد.

او اضافه کرد: برخی از واحدهای صنعتی در باز پرداخت تسهیلات بانکی تاخیر دارند و دولت نیز نمی تواند بیش از حد از بانک ها تقاضای تنفس برای صنایع داشته باشد.

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت : مسئولان و مدیران بانک ها باید به این باور برسند که حل مشکلات اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال در گرو بالندگی صنایع است بنابراین مدیران بانک ها باید از هر ابزاری برای حمایت از صنایع و رونق تولید استفاده کنند.


استاندار مرکزی هم در این جلسه گفت: پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی باعث شد ظرفیت تولید بیش از٣٣ درصد از واحدها تثبیت شود و تولید برخی واحدها نیز از ١٠ تا ٦٠ درصد افزایش یابد.

زمانی قمی افزود: پرداخت تسهیلات در بخش کشاورزی هم باعث تثبیت ٤٢ فرصت شغلی و ایجاد ٢٠ فرصت شغلی دیگر شد.

وی اضافه کرد : سرمایه گذاری های انجام شده در استان مرکزی معادل ٢/٧ درصد از کل سرمایه گذاری های صنعتی کشور است که این امر استان مرکزی را در رتبه چهارم کشوری قرار داده است.

استاندار مرکزی افزود: میزان صادرات غیر نفتی استان در نه ماهه سال جاری ، ٤٦٤میلیون دلار است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ٣٣درصدافزایش داشته و با ٢٩ درصد افزایش ارزش واردات، واردات استان مرکزی در ٩ماهه سال جاری ١٩٧ میلیون دلار است.

زمانی قمی اضافه کرد: نرخ بیکاری استان درابتدای سال با ٨/٢ درصد کاهش، معادل ٥/٧ درصدبود و این نرخ در تابستان با ٠/٨ درصد کاهش به ٦/٧درصد رسید.