سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه لیالی قدر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه لیالی قدر

تهیه کننده: ابراهیم مرادی - روح الله ذوالفقاری

تصویر برداران: وحید رحیمی – مجید فراهانی- حمید کاظمی- رضا نورمحمدی

دستیاران تصویر: مهدی مرجانی – علیرضا محرابی

صدابردار: رضا سبحانی فر

 

سیمای شبکه آفتاب در آستانه لیالی پر برکت قدر و ایام شهادت امیرمومنان حضرت علی (ع)، مراسم معنوی احیاء شبهای قدر را از محل مصلای بیت المقدس اراک بصورت زنده و مستقیم به سمع و نظر بینندگان می رساند.

ویژه برنامه شب های قدر سیمای شبکه آفتاب، در سه قسمت ۲۴۰ دقیقه ای، یکشنبه ۱۳ خرداد، سه شنبه ۱۵ خرداد و پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، مصادف با شب های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه رمضان از ساعت ۲۲:۳۰ به صورت زنده و مستقیم تقدیم نگاه گرم مخاطبان خواهد شد.

این برنامه به تهیه کنندگی ابراهیم مرادی با هدف تبیین اهمیت شب های قدر، با پخش قرائت دعای جوشن کبیر، ادعیه های شب های قدر همچون دعای افتتاح، ابوحمزه ثمالی، ادعیه، مباحث کارشناسی و نیز سخنرانی آیت الله اراکی و آیت الله سپاسی آشتیانی پیرامون ضربت خوردن امیرالمومنین حضرت علی(ع) ، بررسی سیره معنوی امیرالمومنین حضرت علی(ع)، شهادت آن حضرت و عظمت و فضایل شبهای قدر، عدالت امیرالمومنین (ع)، مداحی و مرثیه خوانی در رثای امام علی (ع) و همچنین مراسم با شکوه قرآن به سرگرفتن و... تلاش خواهد نمود تا مراسم احیای شب های قدر را در فضای عرفانی و معنوی از محل مصلی بیت المقدس اراک و دیگر اماکن مذهبی شهر بصورت گزارش محور، پوشش زنده تصویری داده و تصاویر دلنشینی را تقدیم نگاه گرم مخاطبان خود نماید.

ویژه برنامه لیالی قدر در راستای فضاسازی معنوی شبهای احیاء برای مخاطبان، در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه رمضان، به تبیین جایگاه و اهمیت شب های قدر، ارزش عبادت و شب زنده­داری، معرفی فضایل و برکات شب­های قدر، انعکاس مطلوب آیین معنوی احیاء و شب زنده داری لیالی قدر در استان مرکزی با محورهای موضوعی نگاهي به سيره و زندگی حضرت علي (ع) و چگونگي ضربت خوردن و شهادت ايشان،  حق محوري و عدالت در سيره حضرت علي (ع)، اميرمومنان در انديشه و كلام بزرگان و ... می پردازد.

 

سال تولید: 1397


اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __