وزارت صمت با نظارت مانع فعالیت دلالان فولاد شود

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی : وزارت صمت باید با نظارت و پالایش اطلاعات مانع فعالیت دلالان فولاد در کشور شود.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رضا تقی پور در حاشیه دیدار از صنایع ساوه گفت: وزارت صمت باید با نظارت و پالایش اطلاعات تولید کنندگان و فروشندگان فولاد، مانع فعالیت دلالان در کشور شود.

تقی پور علت عمده این نابسامانی‌ها را نبود مدیریت زنجیره بیان کرد و افزود: عرضه کلیه محصولات زنجیره فولاد در بورس کالا طرحی است که هم اکنون کلیات آن در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و جزئیات آن نیز در کمیسیون صنایع و معادن در حال بررسی و نهایی شدن است.

وی گفت : در این صورت صادرات زمانی امکانپذیر خواهد بود که این کالا‌ها در بورس عرضه شده و نیاز داخلی را به طول کامل تامین کرده باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به نابسامانی‌ها و آشفتگی‌هایی که امسال در بازار فولاد کشور وجود داشت، بیان کرد: میزان تولید محصولات فولادی 2 برابر مصرف و نیاز کشور است.

وی گفت :  نابسامانی و آشفتگی بازار فولاد موجب شد تا قیمت محصولات فولادی به یکباره در مقایسه با اسفند سال ۱۳۹۸ نوسانات قیمتی زیادی  و افزایش تا میزان ۳۵۰ درصد داشته باشد.

تقی پور تصریح کرد: باید در کنار بورس کالای فعلی، ۲ بازار بورس دیگر ایجاد شود تا از انحصار کالا‌ها در دست عده‌ای و عرضه قطره چکانی و افزایش کاذب قیمت‌ها جلوگیری شود.

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به همراه برخی از مسئولان کشوری در ابتدای سفر ۲ روزه به استان مرکزی وارد زرندیه شدند و پس از حضور در شهرک صنعتی مامونیه به ساوه سفر  و از یک کارخانه تولید لوله دیدن کردند.


دانلود